BB ve CC Krem Nedir? Faydaları ve Kullanım İpuçları

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Güzellik eserlerine yönelik çeşitlerin Vakit geçtikçe artması, bu eserlerin tesirlerine yönelik beklentilerin de artmasını beraberinde getirmiştir.

Önceki periyotlarda kapatıcılık bir fondötenden, güneş muhafaza bir güneş kreminden, besleyicilik ise nemlendiriciden beklenirken; günümüzde beklentileri bu tesirlerin tamamını Biricik bir eserde bulma tarafına evrilmiştir. Bu beklentilerin doğal sonucu olan eserler ise BB ve CC kremlerdir.

BB ve CC Krem Nedir?

Öncelikle BB ve CC krem için “aynı ürün” tanımlaması ve izlenimi hayli yanlıştır. Her iki kremin de fonksiyonu ve özellikleri birbirinden farklıdır. Bu sebeple bu eserler farklı farklı tanımlanmalı ve detaylandırılmalıdır.

BB krem, “belmish balm” (leke kremi) ve “beauty balm” (güzellik kremi) biçiminde iki açılıma sahiptir. bu kremin renk tonunu eşitleyen, hafif bir kapatıcı tesiri mevcuttur. Bununla Birlikte BB kremlerin fonksiyonları “kapatıcılık” ile sonlu değildir. Bu kremlerin birebir vakitte cildi nemlendirme, besleme ve ileriye yönelik kusurları giderme tesirleri de mevcuttur.

Açılımı Color Connector yani “renk düzenleyici” olan CC kremler ise ciltte meydana gelen renk ve ton farklılıklarını giderebilmek emeliyle kullanılan eserlerdir. Çeşitli sebeplerle meydana gelen renk farklılıklarının, sivilce izlerinin ve lekelerin CC krem ile giderildiğini ve cilde nötr bir manzara kazandırıldığını söylemek mümkündür. Tıpkı vakitte cildi nemlendirme özellikleri de mevcuttur.

BB ve CC Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

BB ve CC kremler genel olarak Cilt açısından yararlı sayılabilecek eserlerdir. Besleyici özellikleri bulunmaktadır. Lakin Bazen kremlerin içerisinde cilde ziyan veren kimyasallara rastlamak da mümkündür. Bu sebeple BB ve CC krem kullanmadan Evvel içeriklerine bakmakta fayda vardır.

Bu kremler, uyumadan Evvel durulanmalı, ciltten arındırılmalıdır. aksi durumda Cilt için yararlı olmayan birtakım sonuçları doğurmaları mümkündür. Bilhassa bu kremlerle uyunduğunda cildin nefessiz kalması ve sivilce yahut akneye meyilli bir yapıya kavuşması olasıdır.

Doğru BB ve CC Krem Tercihi Nasıl Yapılır?

Genel prestijiyle Cilt açısından yararlı olan ve fondötenin verdiği ağrılıktan cildi kurtarma özelliği bulunan BB ve CC kremleri kullanırken dikkat edilmesi gereken birtakım ögeler vardır. Bu ögelerin aşağıda verildiği biçimde ele alınması mümkündür.

Cilt tipini göz önünde bulundurmak

Öncelikle her cildin muhtaçlıkları farklıdır. mesela kuru bir ciltte kullanılacak olan BB krem ile yağlı bir ciltte kullanılacak olan BB krem tıpkı değildir. Bu sebeple Cilt tipi göz önünde bulundurulmalıdır.

Krem tonuna dikkat etmek

BB ve CC kremlerin de tıpkı fondötenlerde olduğu üzere farklı ton seçenekleri mevcuttur. Bireylerin kendi Cilt renklerinin farkında olmaları, akabinde ise bu Cilt rengine Müsait olan BB ve CC kremi seçmeleri gereklidir.

SPF oranına bakmak

Özellikle BB kremlerin güneşin ziyanlı ışınlarından kollayıcı özellikleri mevcuttur. Cildini her manada muhafaza altına almak isteyenlerin bu ögeye da bakmalarında fayda vardır.

En Tanınan BB ve CC Kremler

Cildini en Pahalı hazinesi olarak gören bireylerin Cilt eseri seçerken riske girmediklerini söylemek mümkündür. En bilindik, inançlı markaları seçmek bu hususta risk almamak demektir. Değinilmesi Muhtemel olan muteber ve tanınan markalar ise aşağıda verildiği üzeredir.

– Dermoskin: Cildin renk tonunu eşitlerken müdafaayı hedefleyen bir markadır. genel prestijiyle Eser içerikleri nihayet derece paktır.

La Roche Posay: genel olarak Cilt bakımı ve sıhhati alanında önde gelen markalardandır.

– SVR: Pak ve doğal içerikleriyle cildine Paha veren bireylerin öncelikli tercihlerinden biridir.

Daha Çok bilgi için; https://www.farmakozmetika.com.tr/bb-ve-cc-kremler

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir