Cilt Tipiniz İçin En Uygun Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Genel, Sağlık Oca 26, 2023 Yorum Yok

Kişisel bakım eserleri içinde, ciltte aranan eşsiz formu ortaya koyan makyaj eserleri ortasında fondöten ve kontür birinci sıralarda yer alıyor. Cildin kusursuz bir görünüme sahip olması ismine tercih edilen kontür ve fondötenler hem içeriği hem de uygulaması bakımından geniş bir skala barındırıyor. Pekala Cilt tipiniz için en Müsait model nasıl bulunur?

Eşsiz Bir Cilt Tonu İçin Gerçek Fondöteni Seçin

Cilt makyajının en Değerli öğesi denebilecek fondöten, geniş renk skalası ve çeşitleri ile öne çıkıyor. Kontür, bb krem, bronzer ya da makyaj sabitleyici üzere eserler içinde yer Meydan fondötenlerde alt ton ve bitiş rengi seçimi Fazla kıymetli. Hem Cilt formu hem de alt ton-bitiş ahengi, fondötenlerde âlâ bir Sonuç verebilir. Kapatıcı fondöten eserlerde alt tonlar içinde nötr, soğuk, sıcak üzere tonlar yer alıyor. Herkes makyaj konseptine, tercih ettiği renk seçimine nazaran fondöten alabilir.

Fondötenlerde âlâ bir Sonuç için, bitişin de gerçek seçilmesi gerekiyor. Aydınlık, Donuk ve canlı bitişe sahip fondöten modelleri bayanların tercihi. Likit forma sahip olan fondötenlerde kapatıcılık düzeyi orta, hafif ve yüksek olarak tercih edilebilir. Güneş ışınlarının ağır olduğu periyotlarda SPF, yani güneşe karşı muhafaza faktörü de değerli. SPF 15, 20 ve 30 düzeyinde fondötenleri bu manada tercih edebilirsiniz. Fondöten renklerinde ise en Fazla tercih edilenler bej, pembe ve kahverengi denebilir. Bu da makyaj şeklinize, giysi biçiminize nazaran size bağlı bir seçim. Kalıcı ve nemlendirici özellikler barındırabilen fondöten modelleri, vegan içerik de sunuyor.

Kusursuz Görünümün Kahramanı: Kontür

Makyaj eserleri içinde kontür gizli kahramanlar ortasında denebilir. Yüzü boyutlandıran kontür modelleri davetlerde, Özel günlerde makyajların nihayet dokunuşu sayılabilir. Çehre çizgilerini savlı bir biçimde vurgulayan kontürler, makyajı ön plana çıkarmak isteyenlere hitap ediyor. Kontür çeşitleri içinde stick kontür ve set kontürler tercih edilebilir. Kremsi yapısıyla kolay uygulanabilen kontür modellerinde renklere geldiğimizde dark, light ve medium seçimleri yapılabilir. Bronzerlara nazaran daha kolay uygulanabilen kontür çeşitleri, paket olarak da tercih edilebilir.

En âlâ makyaj için kontür seçiminde dikkat edilecek birinci husus Cilt tonundan Irak olmayan bir renk seçmek. Stick ya da kontür paleti seçerken, Cilt tonundan Irak olmayan renkler tercih edilmeli. Alt tonlarına varana dek güzel bir seçim yapmanın ayrım yarattığı kontür seçeneklerinde, kullanım epey pratik. Yeterli bir Çehre makyajında yanlışsız kontür uygulamaları ayrım yaratır. Kaş kontür ya da elmacık kemiği kontür uygulamasında, yüzünüzü hoş bir halde öne çıkarabilirsiniz. Bununla Bir arada çene kemiği ve burun üzere bölgelerde de kontür uygulanabilir. Sihirli bir sopa sunan kontür ile, Çehre makyajında ayrım yaratmak büsbütün sizin elinizde.

Flormar’da kontür ve fondöten modelleri ortasında cildiniz için en Müsait modelleri bulabilir, online satış mağazasında internete Özel indirimlerle satın alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir