Etraf dostu hoşluk eserleri ile Kiehl’s

Genel, Sağlık Eki 28, 2022 Yorum Yok

1851’den itibaren çevresel etkiyi azaltma, etrafa hassas formülasyon, toplulukları destekleme ve hayırseverliğe teşvik etme üzere mevzularda çalışmaları olan Kiehl’s, daha yeterli bir gelecek kelamı verdiği “Future Made Better” programıyla eserlerinin yanı sıra mağazalarında da sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor.

Kiehl’s, toplum içerisinde yenilenebilir enerjiyi destelemek, solunan havayı pak ve sağlıklı tutmak için de çalışıyor. Bu kapsamda; 2020 yılında tüm mevcut mağazalarında ve yeni mağazalarında %100 yeşil güç, 2019’dan beri ise etraf dostu gereçler ve led ışıklandırmalar kullanılmaya başlandı. Tüm Kiehl’s Mağazaları’nın depolarında güç tüketimini düşürmek için kullanılan akıllı sensörlerin yanı sıra, seçili mağazalardaki vitrin görsellerinde kağıt gereçler yerine led ekranlara yer veriyor. Ayrıyeten mağaza içinde kullanılan bilgisayar, kasa, klima sistemleri üzere aygıtları da olabilecek en düşük güç tüketimine sahip, geri dönüştürülebilir eserlerden seçmeye uğraş gösteriyor. Mağazalarında kullanılan, fiyat etiketi, görseller, dekorlar üzere tüm materyeller içinde yalnızca FSC sertifikalı doğa-dostu eserler kullanmasının yanı sıra mağaza içinde kullanılan kalem, defter hatta yapıştırıcı üzere kırtasiye materyallerini de etraf dostu eserlerden seçiyor.Avrupa’daki tüm mağazalarda %100 ekolojik tasarım uygulanıyor. 2025 yılına kadar Küresel SKS Kontrolü ve Tekrar Önerme Sunumu’nun tamamlanmış ve tüm eserlerin %100 geri dönüştürülebilir olması hedefleniyor.

Geri dönüşümü desteklemek ve arttırmak için birçok uygulaması bulunan Kiehl’s, mağazalarında kullanılan alışveriş çantalarını %100 geri dönüşüm sertifikalı kâğıtlardan üretiyor. Kiehl’s, tüketicilerini çok ambalaj kullanımını azaltmak gayesiyle da teşvik ediyor ve boş eser ambalajlarını geri dönüşüme kazandırıyor. Tüketiciler, biten eserlerin kutu ve ambalajlarını Kiehl’s mağazalarında geri dönüşüme atarak her eser karşılığında bir damga kazanıyor ve damgalar biriktikçe de ikram eser kazanma fırsatına sahip oluyor. Ayrıyeten Kiehl’s mağazalarında tohum kart uygulamasıyla, alışveriş sonrası özel not yazılarak verilen kartlar toprağa ekilerek rengarenk çiçekler olarak tekrar tabiata kazandırılabiliyor.

Dünyanın her yerinde, kendisini daha yeterli bir geleceğe adayan Kiehl’s, “Future Made Better” programı altında sürdürülebilirliğe yönelik devam eden taahhütlerini herkese tanıtıyor. Kiehl’s bu taahhütler kapsamında; 2009’dan bu yana dünya çapında 11,2 milyondan fazla eseri geri dönüştürdü. 2020’de cilt bakımı formüllerinin %98’ini en az üç yenilenebilir hammadde içerir hale getirdi. Üretim tesislerinden satış noktalarına kadar %100 yenilenebilir güç kullanıyor. Tüm mağazalarda etraf dostu uygulamaya geçerek, daha sürdürülebilir gereçler kullanmaya başladı.

Kiehl’s, 2025 yılına kadar tüm mağazalarının ve eserlerinin %100 geri dönüştürülebilir gereçlerden oluşması için çalışmalarına devam ediyor. Ayrıyeten; “Future Made Better” programı ile L’Oréal çatısı altında “Gelecek için L’Oréal” programına katkı sağlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir