Kilo vermem durdu, ne yapmalıyım?

Genel, Sağlık Kas 09, 2022 Yorum Yok

Diyete başladığımızda kilo kaybederken, bir müddet sonra duraksama periyoduna girer. Her gün tartılıp tıpkı sayıyı gördüğümüzde, “Kilo vermem durdu, ne yapmalıyım?” diye düşünürüz. İşte, tam bu vakitte size Yardımcı olacak teklifler hazırladık. Baştan sonra dikkatliyce okuyup tekrar kilo vermek için yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

Kilo vermem durdu ne yapabilirim diyenler için tekliflerimiz var

Sizler için direnç kilosunu kırmada tesirli zerdeçallı Meşrubat tanımından, farkındalığınızı artırmak için günlük tutmaya, metabolizma suratını yükselten besinlerden, sağlıklı zayıflamak için yürüyüşe kadar tesirli bir Kılavuz hazırladık; adım adım uyguladıkça muvaffakiyet sizinle olacaktır.

Zerdeçallı içecekle tekrar kilo verin

Zerdeçal yahut zencefil bedenden ödem paklığı yapar.

Zerdeçalın sıhhat ve kilo Eda üzerine yararları hakkında binlerce araştırma yapılmıştır. Bilhassa, yağ yakımı ve ödem paklığı için tesiriyle, diyet programında kesinlikle olması gerekiyor. Kilo vermem durdu ne yapmalıyım diyenler için bu tanımı öneriyoruz.

Bir su bardağı oda sıcaklığında suya yarım limonun suyu ve bir çay kaşığı toz zerdeçal ekleyip karıştırın. Bunu, kahvaltı yahut öğlen yemeğinden Evvel aç karnına içebilirsiniz. Ayda bir Sefer 7 günlük kür olarak yapabilirsiniz.

Her gün bir fincan yeşil çay için

Metabolizma suratını yükseltmek için yararlı olur.

Daha süratli çalışan bir metabolizma, bedendeki yağları güce dönüştürüp dışarı atılması ve sonucunda sağlıklı kilo kaybı manasına gelir. Bunun için, her gün bir Aka bardak yeşil çay içebilirsiniz. Dilerseniz, karanfil yahut çubuk tarçın ekleyip tadını ve tesirini daha hoş hale getirebilirsiniz.

Her adımda kalori yakıp güçlenin

Yürüyüş sayesinde daha Fazla kalori yakabilirsiniz.

Yürüyüş yapmak, hormon ve iştah istikrarı üzerinde nihayet derece faydalıdır. Ayrıyeten, tekrar zayıflamak için tesirlidir. Sabah ve akşam birer saat tempolu yürüyüş yaparak yağ yakımını destekleyebilir, tartıda eksilme görüp o günü kutlayabilirsiniz. Kesinlikle dışarı çıkmanız gerekmez; konutta de spor yapabilirsiniz. Şayet, size sıkıcı geliyorsa hareketli müzikler eşliğinde dans ederek kalori yakabilir ve bedeninizi şekillendirebilirsiniz.

Diyet günlüğü ile farkındalığınızı artırın

Tüketilen meyve ölçüsüne dikkat edin zira şeker var

Bazen, aslında hiçbir şey yemiyorum deriz lakin meyve ölçüsünü abartabiliriz yahut kâfi ölçüde su içmiyor olabiliriz. Hem sıhhatle diyet programına devam etmek hem direnen kiloları yok etmek için bir diyet günlüğü tutabilirsiniz. Her sabah o gün yemeyi, içmeyi planladıklarınızı deftere yazabilir; gün sonunda nitekim neler yaptığınızı yazıp karşılaştırma yapabilirsiniz.

Kendinizi aç bırakarak cezalandırmayın

Kilo vermem durdu diye kendinize kızmayın

Kilo vermesi duraksama devrine giren şahıslar, aç kalarak yahut günlük kalori alımını Önemli düzeyde azaltarak zayıflayacağını zanneder. Halbuki, bu yanılgılı davranışın sonunda metabolizma suratı uygunca düşer, gövde kendini muhafazaya alır ve kilo vermek istemez. Bu yüzden lütfen, kendinizi aç bırakarak yahut az yiyerek zayıflama fikriniz varsa, bunu bırakın. En doğrusu, hafif ve tam beslenmektir.

Mevsime nazaran içtiğiniz suyu düzenleyin

Sıcak günlerde daha Fazla su içmeniz gerekiyor.

Soğuk kış günlerinde iki litreye kadar su kâfi olurken; sıcak yaz günlerinde terleme yoluyla Fazla su kaybedildiği için üç litre su içmek gerekiyor. önemli bilgi şudur: Su içmeyen şahısların bedeninde yağlanma riski daha yüksektir ve iştahları Aleni olur. Birden fazla Vakit beynimiz açlık ve susuzluk isteğini birbirine karıştırır. Bu yüzden, her saat başı bir bardak suyu yudum yudum ve oturarak için.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir