Kilo Vermenin Püf Noktaları

Diyet ve Zayıflama, Sağlık, Yaşam Ağu 15, 2022 Yorum Yok

KENDİNİZİ AÇ BIRAKMAYIN;

Kilo vermek için kendinize günlük olarak kalori cetveli yapın ve bu sayede gün içerisinde kendinizi aç bırakmadan her besinden yararlanın. Aç kalmanın size bir yararı olmaz aksine diyeti bozmanıza ve motivasyonunuzu düşürür. Kalori cetveli oluştururken daha çok sizleri daha tok tutacak ve besleyici gıdalar seçin.

GÜNLÜK KALORİ MİKTARINI BELİRLERKEN GERÇEKÇİ OLUN;

Yaz yaklaştıkça çabuk kilo vermek ve şok diyetler uygulamak isterseniz fakat bu bir işinize yaramaz ve diyeti bıraktığınız an kaç kilo verdiyseniz iki katı şeklinde geri alırsınız bu kiloları. İşte bu nedenle diyet listenizi oluştururken hızla kilo vermek için değil sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için uğraşın. Kilo vermenizin gerektirdiği kadar kalori alın. Bunun altına düşmeye çalışmayın bu size çok hızlı kilo verdirmek yerine sağlıksız ve bir süre sonra diyeti bırakmanızı sağlayacaktır.

DAHA ÇOK HAREKET EDİN;

Düzenli egzersiz yerine daha çok hareket edin. Çünkü çoğu insan düzenli egzersiz ve spor deyince vaktim yok deyip geçiştiriyor bunun içinde adını değiştirip daha çok hareket edelim diyelim. Gün içerisinde daha çok hareket etmek daha çok kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin işe servis ile gelip gidiyorsunuz evinize 20 yada 15 dakika uzaklıkta inin ve yürüyün. Çalışmıyorsanız evdeyseniz kendinize ev işi yaratın. Olmasa bile durup dururken cam silin yerleri silin yani amaç kendinize iş yaratarak kalori yakmak.

Gün içerisinde devamlı olarak su için başta da dediğimiz gibi dengeli beslenin aç kalmayın.

Diyet yapayım derken kendinizi çok sıkmayın. 10 günde bir kendinizi ödüllendirin. Çok özlediğin bir yemeği yiyin bu sadece yemek olmayabilir tatlı olabilir. Kendinizi diyet yapayım derken psikolojinizi bozmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir