Makyaj ve Cilt Bakımı Eserleri Uygulamaları: Cilt Paklığı ve Nemlendiricinin Ehemmiyeti

Genel, Sağlık Eki 28, 2022 Yorum Yok

Kişisel bakımına ihtimam gösterenler için, makyaj eserleri ve cilt bakım eserleri epeyce kıymetli. Tıpkı çatı altında yer almasa da, aradığınız cilt formuna ulaşmanız için cildinizin gereksinimi olan yapıları sunan makyaj ve cilt bakım eserleri, hakikat bir formda kullanıldığında istediğiniz konsepti yaratabilir.

Yılbaşı hediyesi olarak da, bayanların en çok mutlu kaldığı eserler içinde yer alan cilt bakımı ve makyaj materyallerinde, paklık ve nemlendirmenin ehemmiyetine değindik. Birçok cilt sorununu, başlamadan bitirmek için bu bahislere dikkat etmelisiniz.

Cilt Bakımında Temizlik

Cildimiz, bedenimizin hacmen en geniş alanı olmasından kaynaklı olarak dış tesirlere ziyadesiyle açıktır. Bu da hava kirliliği, terleme üzere etkenlerin, buna ek olarak makyaj kalıntısı üzere tesirlerin ciltte istenmeyen bir form oluşturmasına neden olur. Nefes alan bir yapıya sahip olan cildimiz, gözenekleri ile hava alır. Lakin vakit içinde oluşan kir katmanı, gözenekleri kapatır. Bu da gözeneklerin nefes almak için açılmasına, genişlemesine neden olur. Cilt bakımında, makyaj sonrasında yapılacak birinci iş bu nedenle düzgün bir temizliktir. Paklık için, aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekir:

  • Makyaj sonrasında ya da çeşitli cilt bakımı eserlerinin uygulanmasının öncesinde, birinci olarak cildin ılık su ile yıkanması gerekir. Ilık su, cildin rahatlamasına ve paklığa hazır olmasına yol açar.
  • Bu sürecin akabinde, cilt bakımının kıymetli bir modülü olan tonik ya da başka temizleyiciler ciltte uygulanır.
  • Temizlik sürecinin sona ermesinin akabinde, nemlendirici ya da başka cilt bakım eserleri yumuşak ve oval hareketlerle sürülür.
  • Nemlendiricinin bir günlük rutin olarak kullanılması, cildin muhtaçlığı olan nem oranına kavuşmasını sağlar, bu da cildin daha duru, yumuşak ve ferah görünmesini sağlar.

Nemlendirici Sonrasında Makyaj Uygulaması

Cilt paklığını tamamlamanızın akabinde makyaj eserlerini daha kolay bir halde uygulayabilirsiniz. Cildiniz, ferah ve duru bir görünüme kavuştuğu için, uyguladığınız fondöten, kapatıcı, ya da öteki makyaj eserlerini daha uygun taşıyacaktır. Bilhassa kimi makyaj eserleri, düzgün temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir ciltte daha uzun müddet, birinci formuyla kalabilir. Bu da, makyajdan beklediğiniz tecrübenin daha yeterli olmasını sağlar. Makyaj yaptıktan sonra cildin temizlenmesi ve cilt temizliğinin akabinde kozmetik eserlerinin uygulanması, art geriye yapılan, değerli bir iş. Unutmayın ki cilt paklığı hakikat bir formda yapılmadığında, gözeneklerin tıkanmasından dolayı vakit içinde sivilce, akne ve siyah nokta üzere cilt meseleleri ortaya çıkabilir. Bu nedenle cilt bakımı ve makyaj eserlerini hakikat bir biçimde, önerildiği üzere kullanmalısınız.

Yılbaşı ikramı olarak, sevdiklerinize makyaj gereçleri ya da cilt bakımı eserleri almak istiyorsanız, en âlâ yılbaşı ikramı alternatifleri Sephora’da. Dünyaca ünlü markaların cilt bakımı ve makyaj eserlerini, Sephora’nın online alışveriş sitesi sephora.com.tr ve taşınabilir uygulamaları üzerinden satın alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir