Ofis Çalışanları ve Beslenme

Diyet ve Zayıflama Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Çalışan insanlar hayatlarının büyük bir bölümünü ofislerinde geçiriyorlar. Ve ofis ortamı ağırlık olarak oturma olduğu için beslenmeye özen gösterilmesi gereken ortamlardan birisidir. Ev dışı olduğu için sağlıklı ve karbonhidratsız beslenmek gerekir. Gün içerisinde ki hareketsiz yaşamda göz önünde bulundurulması gerekir.  Ofis çalışanlarının dikkat etmesi gereken dengeli  ve sağlıklı beslenmek.

Mutlaka  düzenli kahvaltı yapmak, poğaça, simit ve börek gibi ağır kalorili besinlerle geçiştirmemek. Kahvaltı metabolizmamızın en çok çalışmasını sağlayan öğündür. Protein ve lifli ağırlıklı beslenmek gerekir. Kepek ekmeği arasına beyaz peynir domatesten oluşan bir sandviç ve bir adet meyve en sağlıklı kahvaltı olacaktır.

Öğle yemeklerin de doğru seçim yapmak gerek. Masa başı çalışma hayatı hareketsiz, bir yaşam olduğu için daha kolay yakılan ve protein yüksek olan besinlerden tercih etmek gerekir. Öğlen yemeklerinde genelde salata, ızgara, haşlama tarzı yemekler yemek daha doğru olur. Kesinlikle kızartmalar, hamur işleri, makarna, pilav gibi yiyeceklerden kaçınmak gerekir. Ekmek yerine meyve tercih edilmeli ya da beyaz ekmek yerine tam tahıllı, kepekli ekmek çeşitlerini seçmeliyiz.

Gün içerisinde metabolizma çalışması açısından sağlıklı atıştırmalıklar yapmalıyız. Ara öğün olarak tüketeceğimiz, meyveli yoğurt, 3 adet ceviz, kuruyemiş, taze sıkılmış yarı oranında sulandırılmış meyve suları günlük enerjimizi dengeler ve bizi ana öğünler için hazırlar. Hem de ana öğünler de fazla yemek yeme isteği doğmaz.

Akşam menülerini kesinlikle gündüz hesap edilerek yenilmesi gerekir. Ve gün içini dengelemek mümkün olur. 7 den sonra hiçbir şey yememek en doğru bir seçim olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir