Yalnızlar Macera Peşinde

Genel Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Yaz geldi çattı. Yine herkesi bir tatil heyecanı sardı ufaktan. Valizler hazırlandı. Sıfır giyilmemiş kıyafetler valizin en üstüne özenle yerleştirildi. Yeni bir yaza yeni kıyafetlerle yeni duygularla girmek istiyor herkes. Bekarlar yeni maceralara atılmak, sevgilisi olanlar da sevgilileri ile unutulmaz bir tatil yaşamak niyetinde. Hal böyle olunca valizlere en güzel kıyafetler konur. Her şey pırıl pırıl ve ütülenmiştir. Ayakkabılar valize konmaz ve elde başka bir torba içerisinde düzgünce kutusunda taşınır vs. vs.

Tatile böyle gidilir ama tatilden dönerken de bir yığın kirli kıyafet valizinizin içini kokutur. Her şey ıslaktır, kumludur ya da terlidir. En iyi ihtimal de terli olmasıdır. Tatilde neler yaşadığımızın resmidir aslında valizin dönüş yolundaki hali.. İç içe geçirilmiş ve tabanı yürümekten aşınmış parmak arası terlikler bile, sıfır diye özenip üzerine hiçbir şey koymadığımız gece elbisesinin üzerindedir mesela..

Dedik ya tatile yeni umutlarla çıkılır.. Her şey yenidir. Sevgiliniz varsa bile yine yeni bir başlangıç ve paylaşım yapma derdindesinizdir. Sevgilinizle güzel şeyler yaşamak ve inanılmaz bir doyumla tatilden dönme planları yaparsınız. Eğer bekarsanız yani bir sevdiğiniz ya da ilişkiniz yoksa tatile genelde macera için gidersiniz. Bu maceraların da yarısı hüsranla bitmese de ya da tamamlanmasa da yine de yaz geldi ya kanlar kaynıyor. O nedenle adım atmak lazım bir şeylere..

Baharın coşkusu bütün evreni sararken siz de yerinizde saymak istemezsiniz. Tohumsuz otlar bile baharda yeşerirken sizin sabit kalmanız imkansızdır. Sahillere akarsınız. Güneşin en güzel rengi masmavi denizle buluştuğunda kendinizi mistik bir dünyada bulursunuz. Sıkılmışsınızdır grinin en can sıkıcı tonlarını 8 ay boyunca yaşamaktan. Yaz gelsin diye beklersiniz.. Yaz geldi de zaten.. Yine heyecanlar, yine hazırlanan valizler, yine yola dökülen şıpıdık terlikler.. Kiminin yola serilir umutları, kimininki de yola saçılır.. Belki bu yaz ama belki bir sonraki yaz.. Belki de belli olmaz.. Beklediğiniz insan sonbaharda bulur sizi… Siz yine de yazı yaşamaya devam etmelisiniz..

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir