Yüz haline nazaran makyaj nasıl yapılmalıdır?

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Yüz halini hakikat bir biçimde tahlil etmek kimi mevzularda bize yardımcı olur. Bilhassa makyaj yaparken yüz halinizi göz önünde bulundurursanız kusurlarınızı kapatıp hoş yanlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Yüksek Topuklar grubu olarak sizler için, yüz formuna nazaran makyaj üretimi hakkında bilgiler veriyoruz. Sizin için bir ortaya getirdiğimiz makyaj teklifleri bu mevzuda size yardımcı olacaktır.

Oval yüz biçimine nazaran makyaj

Eğer oval yüze sahipseniz, yanaklarınız daha düzdür ve alnınızla çeneniz birbirini istikrarlar. Bu nedenle, başka yüz biçimlerine nazaran daha avantajlı olan oval yüzlüler gölgelendirme sürecine daha az ihtiyaç duyarlar. Allığı elmacık kemiğinden kulağa hakikat yatay bir halde sürerek yüzünüzde daha derin bir tabir bırakabilirsiniz. Yüzünüzü köşeli değil, yuvarlak gösterecek makyaj yapmak sizin için daha hakikat bir tercih olacaktır. Göz makyajınız ve ruj seçiminizde yüzünüzdeki dengeyi bozmayacak formda hareket etmelisiniz. Koyu tonlarda bir göz makyajını koyu bir rujla bir ortaya getirmelisiniz. Şayet göz makyajınızda hafif tonlar tercih ettiyseniz, dudaklarınızda sade bir parlatıcı kullanarak dengelemelisiniz.

Köşeli yüz haline nazaran makyaj

Sert görünümlü sınırlara sahip olan bu usul yüzler, köşeli çeneleri ve çıkık alınlarıyla ön plana çıkarlar. Köşeli bir yüze sahipseniz, fondöteni sürerken yüzün orta kısmına ağır, dışa yanlışsız daha hafif uygulamaya dikkat etmelisiniz. Sert görünümlü sinirlerinize yumuşak bir görünüm kazandırmak için koyu renkli bir fondötenin üzerine “belirgin olmasını istediğiniz bölgeleri aydınlatacak” açık renk bir fondöten kullanın. Allığı, elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza gerçek uygulayarak yüz çizgilerinize yumuşak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Aydınlatıcıyı daha çok göz altlarınızda ve çenenizde kullanmaya ihtimam gösterin. Şakaklarınızı ve çene kemiklerinizi gizlemek için bu bölgelere bronzlaştırıcı allık sürebilirsiniz. Canlı renklerde rujlar kullanarak dikkatleri dudaklarınıza çekebilir, çenenizin göze batmamasını sağlayabilirsiniz. Yüzünüzde vurgulamak istediğiniz noktayı güzel belirlemelisiniz. Gözünüzde koyu renk bir ton kullanacaksanız, dudaklarınızda daha doğal renkler tercih etmelisiniz. Dikkat alımlı bir ruj sürüyorsanız sade bir göz makyajı yaparak dengelemelisiniz.

Yuvarlak yüz biçimine nazaran makyaj

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz çene ve elmacık kemiklerini besbelli hale getirmeye çalışın. Öncelikle cilt renginize uygun bir fondöten uygulayın, daha sonra gizlemek istediğiniz bölgelerin üzerinden koyu renk bir fondötenle geçin. Allığı elmacık kemiğinden gözün dış ucuna gerçek, yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak biçimde sürün. Yuvarlak yüzlerde baskın özellikler olmadığından besbelli olmasını istediğiniz bölgeyi makyajla ortaya çıkarırsınız. Şayet yuvarlak yüze sahipseniz; fondötenin akabinde, göz altları, burun ucu ve ağız kenarlarına aydınlatıcı kullanarak sınırlarınızı belirginleştirmelisiniz. Şakaklarınıza ve çene kenarlarınıza bronzlaştırıcı sürerek yüzünüzün daha uzun gözükmesini sağlayabilirsiniz. Gözlerinize ve dudaklarınıza vurgu yaparak yüzünüzün daha oval görünmesini sağlayabilirsiniz. Gözler ve dudaklar ortasında kesinlikle bir ahenk yakalamalısınız. İkisi de misal tonlarda olmalı.

Üçgen yüz haline nazaran makyaj

Üçgen biçiminde bir yüze sahipseniz, yüzünüzde istikrarlı bir görünüme kavuşmak için elmacık kemiklerinizi ve çenenizi ön plana çıkarmalı ve alnınızda gölgelendirme yapmalısınız. Çene bölgeniz dar olup, alın bölgeniz geniş ise, fondöten yardımıyla alın bölgenizi gölgeleyerek dar görünmesini sağlayın. Öne çıkmasını istediğiniz kısımları ise açık renk fondötenle aydınlatın. Allığı, elmacık kemiği üzerinden gözün uç kısmına hakikat yuvarlak formunda uygulayın. Şayet alın bölgeniz dar, çene bölgeniz geniş ise alın bölgenizi besbelli hale getirin. Çene bölgesini koyu renk bir fondötenle gölgeleyerek, dar görünmesini sağlayın.Makyaj yaparken fondöteni yüzünüzün her yerine eşit dağıtarak uygulamalısınız. Yanağınıza aydınlatıcı pudra sürerek gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz, lakin aydınlatıcıyı çenenize uygulamanız daha değerli. Çenenize uyguladığınız aydınlatıcı bu bölgenin daha geniş göstermesini sağlar. Şakaklarınıza biraz bronzlaştırıcı allık sürerek de alnınızı daha ince gösterebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin hoşluğunu ortaya çıkarmak için ise onları şeftali tonunda bir allıkla renklendirebilirsiniz. Gözlerinizde daha açık tonlar kullanmaya itina göstermelisiniz, asıl olarak yüzünüzün orta kısmı dikkat çekmeli.

Uzun yüz haline nazaran makyaj

Eğer uzun bir yüz haline sahipseniz yüzünüzün daha oval ve kısa görünmesini sağlamalısınız. Cilt renginize uygun bir sıvı fondöten ve fondöteninizden bir iki ton koyu pudra yardımıyla bu görünümü yakalamak mümkün. Elmacık kemiklerinizi ve çenenizi ön plana çıkarmak için pudra kullanarak, yüzünüzün daha kısa görünmesini sağlayabilirsiniz. Allığı çene kemiklerinizden şakaklarınıza hakikat sürmeniz de benzeri sonuca ulaştıracaktır. Bilhassa “kedigözü” üzere bariz bir göz makyajı ile de daha oval bir yüz görünümüne kavuşabilirsiniz. Alın ve çene bölgenizi gölgelendirmek için derinizden 1-2 ton koyu fondöteni, yatay biçimde kullanabilirsiniz.

Kalp yüz haline nazaran makyaj

Bu tip yüzler çene kısmına yanlışsız daraldığından yapmanız gereken şey, bu bölgelerin daha geniş görünmesini sağlamak. Çenenize daha açık tonlarda bir kapatıcı uygulayarak bunu başarabilirsiniz. Kalp biçiminde yüzlerde elmacık kemikleri bariz haldedir. Elmacık kemiklerinizi daha da ön plana çıkarmamak için allığınızı ağır kullanmamaya itina gösterin. Alın bölgenizde, deri renginizden birkaç ton daha koyu bir fondöten kullanarak da dikkatleri yanağınızdan uzaklaştırmanız mümkün.

Yüz biçimine nazaran makyaj nasıl yapılmalıdır, öğrendiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir