yasamvediyet.com | Kolay ve Sağlıklı Zayıflama

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Güzellik
 4. »
 5. 6 pratik bilgiyle mükemmel oje sürün!

6 pratik bilgiyle mükemmel oje sürün!

admin admin -
42 0

Renk renk ojeler, bayanların vazgeçilmezi. Fakat, oje sürerken yapılan kimi yanlışlar, ojenin kusursuz görünmesine Mani oluyor. Yüksek topuklar takımı olarak sizler için hazırladığımız haberimizi okuyarak, doğru oje sürmenin püf noktalarını öğrenebilir, kusursuz görünen tırnaklar elde edebilirsiniz.

Kusursuz oje nasıl sürülür?

Ojenin kusursuz görünmesi için birinci koşul, tırnakların bakımlı olmasıdır. Tırnak bakımına İtina gösterdiğiniz takdirde istediğiniz renk ojeyi tercih edebilirsiniz. Hoş tırnaklar için, manikür yaptırmak Kaide değildir. Meskende kendi imkanlarınızla hoş ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. İşte kusursuz oje sürmenin püf noktaları:

 • Öncelikle tırnaklarınızı dilediğiniz uzunlukta Kesin ve uçlarını törpüleyin. Böylelikle, pürüzsüz tırnaklarınız olacak ve oje daha hoş görünecektir.
 • Tırnaklarınızın yüzeyinde bulunan pürüzleri temizleyin. Diş fırçası yardımıyla tırnaklarınızı fırçaladıktan sonra tırnaklarınızı durulayabilirsiniz.

 • Oje sürmeden Evvel kesinlikle bir baz uygulayın. Oje birtakım, tırnak gözetici özelliğe sahiptir. Böylelikle tırnaklarda oluşabilecek sararmaları ve oje izlerini önleyebilirsiniz.
 • Oje sürmeye başladığınızda fırçaya gelen oje ölçüsüne dikkat etmelisiniz. Fırçaya Çok oje almak, ikinci sert sürmenizi zorlaştırır ve kalın bir katman oluşturur. Ojenizin kuruması Fazla uzun sürer.

 • Ojeyi, tırnak tabanlarından başlayarak Evvel sol, sonra sağ, nihayet olarak da ortaya sürün. Yani 3 fırça darbesi tırnağınıza oje sürmeye yetecektir.
 • Özellikle renkli oje uygularken, tırnak kenarlarına taşma yaşanıyor. Böyle bir durumda, kulak temizleme çubuğundan yardım alabilirsiniz. Kulak çubuğunu aseton batırarak, taşan ojeleri temizleyebilirsiniz.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız:

Ojenizi tırnak formunuza nazaran seçin

Oje lekelerini çıkarmak için yöntemler

Ojenin kalıcı olması için yöntemler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir