Boyalı saçlar için bakım önerileri

Güzellik Kas 08, 2022 Yorum Yok

Boyalı saçlar, süreç gördükleri için daha hisli ve kırılgandırlar. Bu nedenle, daha Çok İtina ve bakım isterler. Sistemli bakım yapmadığınız takdirde, renkleri solar, matlaşır ve sıhhatsiz görünürler. Bu durumu önlemek için sizlere yararlı teklifler sunuyoruz. Boyalı saçlar için bakım tekliflerini okuyarak, sıhhatle ışıldayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınızı sık yıkamayın!

Saçlarınızın rengini korumak için yıkama sıklığını azaltın. Haftada 2 ya da 3 Defa boyalı saçlar için kafidir. Bu sayı size az geliyorsa ve saçlarınız Fazla çabuk yağlanıyorsa kuru şampuanlardan faydalanabilirsiniz. Kuru şampuan, saçtaki yağı emer ve saçlarınızı daha pak gösterir.

Boyadan sonra Çabucak yıkamayın!

Saçınızı boyattıktan sonra en az 48 saat sonra yıkayın. Bu sayede, boyanın rengi saçınıza düzgünce oturur. Bazen yalnızca bedeninizi yıkamak isterseniz, saçlarınızı korumak için bone takabilir ya da topuz yapabilirsiniz. Bazense şampuanlamadan direkt saç kremi uygulayabilirsiniz. Böylelikle, saçlarınız yumuşak ve nemli kalır.

Boyalı saçlar için şampuan ve saç kremi 

Şampuan ve saç kremi seçerken, birebir özelliklere sahip eserler tercih edin. Böylelikle tesirini artırmış olursunuz. Örneğin, renk esirgeyici bir şampuan ise, saç kremi de renk gözetici olmalı. Şampuanın kalitesi de Fazla kıymetlidir. Uygun bir şampuan kullanarak, saç renginizi uzun mühlet korur ve saçınızın sıhhatini desteklemiş olursunuz. Sülfatlı şampuanlar tuz içerdiği için, renk ve nem kaybına neden olurlar. Sülfatlı şampuanlar yerine sülfatsız olanları tercih edin.

Çok sıcak suyla yıkamayın!

Çok sıcak su, saç tellerine ziyan verir ve saçın rengini açar. Bu nedenle, saçlarınızı ılık yahut soğuk su ile yıkamaya İtina gösterin.

Kırmızı saçlara daha ihtimamlı olun!

Kırmızı saç boyaları, saçtan daha süratli akar. Bu yüzden sık sık boya yaptırmak zorunda kalırsınız. Bu da, saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Doğal bakım yağları ile saç derinize masaj yaparak, saçlarınızın nemini korur, daha parlak bir Görüntü elde edebilirsiniz.

Boyalı saçlar için meskende doğal bakım yapın!

Saçlarınızı boyattıktan sonra sistemli bakım yapmaya İtina gösterin. Konutta yapacağınız doğal bakımlar ve maskeler saçlarınızın sıhhatini dayanaklar. Saçlarınıza saç bakım yağı sürerek, ısıtılmış bir havluyla sarın. Bu bakım sayesinde, saçlara nemi hapsetmiş olursunuz. Daha sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızı ısıdan koruyun! 

Fön makinesi, düzleştirici, maşa üzere ısı veren eserleri kullanmadan Evvel saçlarınıza ısı gözetici bakım kremlerinden uygulayın. Bu kremler, yüksek ısının saçınıza ziyan vermesini önler. Saçlarınız Fazla ıslaksa ısı veren eserlerden kaçının. zıt takdirde, saçlarınız Fazla çabuk kırılır ve yıpranır. Havlu ile nemini aldıktan sonra kullanabilirsiniz.

Çok sıkı toplamayın!

Saçlarınızı Fazla sıkı toplamaktan kaçının. Bu durumda saçlar havasız kalır ve saç dökülmeleri artar.

Alerjik tepkilere dikkat!

Saç deriniz boyaya karşı alerjik tepki verirse, boyadan sonra kepek sorunu yaşayabilirsiniz. O yüzden, boyadan sonraki birinci iki şampuanlamada kepek şampuanı kullanmalısınız.

Boyalı saçlar için vitamin takviyesi alın!

Biotin ve C vitamini, saç köklerini besler, kan dolanımını dayanaklar. Somon, havuç, yumurta sarısı ve sardalyada bulunan Biotin yani B vitamini, zayıf saçları güçlendirir. Yani, saç dökülmesini önlemek için vitamin desteği alabilirsiniz.

Sağlıklı beslenin!

Demir bakımından Güçlü besinler saçları güçlendirir, dokusunu geliştirir ve büyümesini hızlandırır. Beslenmenizde, yağsız et, balık, az yağlı peynirler, yumurta akı, ıspanak ve soyaya sık sık yer vermelisiniz. Meyve ve zerzevat, fındık, ceviz, badem, tahıllar da sağlıklı saçlar için tüketmeniz gereken besinlerdir.

Boyalı saçlar için Edebiyat ekstra bakım!

Yazın saçlar daha çabuk yıpranır. Bunu önlemek için, güneşin ziyanlı ışınlarından koruyacak SPF’li saç bakım eserleri kullanın. Havuza girerken de klordan hami saç bakım spreyleri kullanabilirsiniz. Zira klor, boyalı saçı Fazla çabuk bozar.

Kırık uçlardan kurtulun! 

Saçlarınızdaki kırıkları sık sık aldırın. Kırık uçlar saçlarda yüke ve bakımsız bir imgeye yol açar. Bazı saç bakım eserleri de, kırık, yıpranmış, hacimsiz ve neme gereksinim duyan saçları onarır. Daha sonra saçta oluşabilecek hasarları önler, saç uçlarını kalınlaştırır.

Boyalı saçlar için bakım tekliflerini okudunuz. Saçları sık boyatmak yerine 6 haftada bir boyatmaya İtina gösterin. Boya dışındaki kimyasal süreçlerden de kaçının. Saç bakımı hakkında öbür yazılarımızı okuyun:

Yazın yıpranan saçlar için bakım önerileri

Saçları güçlendirmek için ne yapmalı?

Saç dökülmesine karşı pratik çözüm

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir