Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılmalıdır?

Güzellik Kas 08, 2022 Yorum Yok

Yüz halini gerçek bir biçimde tahlil etmek kimi bahislerde bize Yardımcı olur. Bilhassa makyaj yaparken Çehre formunuzu göz önünde bulundurursanız kusurlarınızı kapatıp hoş yanlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Yüksek Topuklar takımı olarak sizler için, Çehre formuna nazaran makyaj üretimi hakkında bilgiler veriyoruz. Sizin için bir ortaya getirdiğimiz makyaj teklifleri bu hususta size Yardımcı olacaktır.

Oval Çehre haline nazaran makyaj

Eğer oval yüze sahipseniz, yanaklarınız daha düzdür ve alnınızla çeneniz birbirini istikrarlar. Bu nedenle, diğer Çehre biçimlerine nazaran daha avantajlı olan oval yüzlüler gölgelendirme sürecine daha az Gereksinim duyarlar. Allığı elmacık kemiğinden kulağa yanlışsız yatay bir halde sürerek yüzünüzde daha derin bir Anlatım bırakabilirsiniz. Yüzünüzü köşeli değil, yuvarlak gösterecek makyaj yapmak sizin için daha gerçek bir tercih olacaktır. Göz makyajınız ve ruj seçiminizde yüzünüzdeki dengeyi bozmayacak formda devinim etmelisiniz. Koyu tonlarda bir göz makyajını koyu bir rujla bir ortaya getirmelisiniz. Şayet göz makyajınızda hafif tonlar tercih ettiyseniz, dudaklarınızda sade bir parlatıcı kullanarak dengelemelisiniz.

Köşeli Çehre formuna nazaran makyaj

Sert görünümlü çizgilere sahip olan bu usul yüzler, köşeli çeneleri ve çıkık alınlarıyla ön plana çıkarlar. Köşeli bir yüze sahipseniz, fondöteni sürerken yüzün orta kısmına ağır, dışa gerçek daha hafif uygulamaya dikkat etmelisiniz. Misli görünümlü çizgilerinize yumuşak bir Görüntü kazandırmak için koyu renkli bir fondötenin üzerine “belirgin olmasını istediğiniz bölgeleri aydınlatacak” Aleni renk bir fondöten kullanın. Allığı, elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza gerçek uygulayarak Çehre çizgilerinize yumuşak bir Görünüm kazandırabilirsiniz. Aydınlatıcıyı daha Fazla göz altlarınızda ve çenenizde kullanmaya İtina gösterin. Şakaklarınızı ve çene kemiklerinizi gizlemek için bu bölgelere bronzlaştırıcı allık sürebilirsiniz. canlı renklerde rujlar kullanarak dikkatleri dudaklarınıza çekebilir, çenenizin göze batmamasını sağlayabilirsiniz. Yüzünüzde vurgulamak istediğiniz noktayı yeterli belirlemelisiniz. Gözünüzde koyu renk bir ton kullanacaksanız, dudaklarınızda daha doğal renkler tercih etmelisiniz. Dikkat cazibeli bir ruj sürüyorsanız sade bir göz makyajı yaparak dengelemelisiniz.

Yuvarlak Çehre biçimine nazaran makyaj

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz çene ve elmacık kemiklerini besbelli hale getirmeye çalışın. Öncelikle Deri renginize Müsait bir fondöten uygulayın, daha sonra gizlemek istediğiniz bölgelerin üzerinden koyu renk bir fondötenle geçin. Allığı elmacık kemiğinden gözün Hariç ucuna hakikat, yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak halde sürün. Yuvarlak yüzlerde baskın özellikler olmadığından besbelli olmasını istediğiniz bölgeyi makyajla ortaya çıkarırsınız. Şayet yuvarlak yüze sahipseniz; fondötenin akabinde, göz altları, burun ucu ve ağız kenarlarına aydınlatıcı kullanarak sınırlarınızı belirginleştirmelisiniz. Şakaklarınıza ve çene kenarlarınıza bronzlaştırıcı sürerek yüzünüzün daha uzun gözükmesini sağlayabilirsiniz. Gözlerinize ve dudaklarınıza vurgu yaparak yüzünüzün daha oval görünmesini sağlayabilirsiniz. Gözler ve dudaklar ortasında kesinlikle bir Ahenk yakalamalısınız. İkisi de benzeri tonlarda olmalı.

Üçgen Çehre biçimine nazaran makyaj

Üçgen biçiminde bir yüze sahipseniz, yüzünüzde istikrarlı bir görünüme kavuşmak için elmacık kemiklerinizi ve çenenizi ön plana çıkarmalı ve alnınızda gölgelendirme yapmalısınız. Çene bölgeniz dar olup, alın bölgeniz geniş ise, fondöten yardımıyla alın bölgenizi gölgeleyerek dar görünmesini sağlayın. Öne çıkmasını istediğiniz kısımları ise Aleni renk fondötenle aydınlatın. Allığı, elmacık kemiği üzerinden gözün uç kısmına gerçek yuvarlak formunda uygulayın. Şayet alın bölgeniz dar, çene bölgeniz geniş ise alın bölgenizi bariz hale getirin. Çene bölgesini koyu renk bir fondötenle gölgeleyerek, dar görünmesini sağlayın.Makyaj yaparken fondöteni yüzünüzün her yerine eşit dağıtarak uygulamalısınız. Yanağınıza aydınlatıcı pudra sürerek gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz, fakat aydınlatıcıyı çenenize uygulamanız daha kıymetli. Çenenize uyguladığınız aydınlatıcı bu bölgenin daha geniş göstermesini sağlar. Şakaklarınıza biraz bronzlaştırıcı allık sürerek de alnınızı daha ince gösterebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin hoşluğunu ortaya çıkarmak için ise onları şeftali tonunda bir allıkla renklendirebilirsiniz. Gözlerinizde daha Aleni tonlar kullanmaya İtina göstermelisiniz, asıl olarak yüzünüzün orta kısmı dikkat çekmeli.

Uzun Çehre formuna nazaran makyaj

Eğer uzun bir Çehre formuna sahipseniz yüzünüzün daha oval ve kısa görünmesini sağlamalısınız. Deri renginize Müsait bir sıvı fondöten ve fondöteninizden bir iki ton koyu pudra yardımıyla bu görünümü yakalamak mümkün. Elmacık kemiklerinizi ve çenenizi ön plana çıkarmak için pudra kullanarak, yüzünüzün daha kısa görünmesini sağlayabilirsiniz. Allığı çene kemiklerinizden şakaklarınıza hakikat sürmeniz de emsal sonuca ulaştıracaktır. Bilhassa “kedigözü” üzere besbelli bir göz makyajı ile de daha oval bir Çehre görünümüne kavuşabilirsiniz. Alın ve çene bölgenizi gölgelendirmek için derinizden 1-2 ton koyu fondöteni, yatay biçimde kullanabilirsiniz.

Kalp Çehre biçimine nazaran makyaj

Bu tip yüzler çene kısmına gerçek daraldığından yapmanız gereken şey, bu bölgelerin daha geniş görünmesini sağlamak. Çenenize daha Aleni tonlarda bir kapatıcı uygulayarak bunu başarabilirsiniz. kalp biçiminde yüzlerde elmacık kemikleri bariz haldedir. Elmacık kemiklerinizi daha da ön plana çıkarmamak için allığınızı ağır kullanmamaya İtina gösterin. Alın bölgenizde, Deri renginizden birkaç ton daha koyu bir fondöten kullanarak da dikkatleri yanağınızdan uzaklaştırmanız mümkün.

Yüz formuna nazaran makyaj nasıl yapılmalıdır, öğrendiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir