Diyet Motivasyonu Nedir ve Nasıl Sağlanır?

Diyet ve Zayıflama, Güzellik, Sağlık Ağu 15, 2022 Yorum Yok

Diyet yaparken motivasyonu kaybetmemek için yapılması gerekenler

Biliyoruz ki yaz geldi ve vakit kaybetmeden tek istediğimiz çabuk bir şekilde kilo vermek fakat kilo kaybı istediğiniz hızda gerçekleşmeyebilir. Eğer ki vazgeçerseniz ve diyeti bırakırsanız 15 günde 3 kilo verdiyseniz eğer birden bıraktığınız takdirde kiloyu iki katı misliyle geri alırsınız.

Birlikte diyet yapacağınız bir arkadaş her zaman işe yarar. Çünkü tıpkı sizin gibi kilo vermek için uğraşan ve sizinle birlikte bu süreci geçirmek her zaman işe yarar. Beraber spor yapmak için birbirinizi teşvik etmek her zaman işe yarayan bir yöntemdir. Diyet yaparken en güzel arkadaşla birlikte yapılandır.

Kendinize karşı çok katı olmayın zaten kilo verme sürecinizin başladıysa eğer kendinize küçük ödüller vermek hem sizin diyetten sıkılmayacağınızı önleyecektir. Örneğin hafta da bir kendinize tatlı ödülü vermekte ya da özlediğiniz bir şeyin yemenin bir sakıncası yoktur.

Kendinize 20 30 kilo vermek büyük hedefler yerine küçük hedefler belirleyin. Zaten biliyorsunuz ki 20 30 kilo vermeniz gerekiyor ama bu kiloyu 1 ay içinde veremezseniz bu yüzden önünüzde 1 yıl olur ama kendinizi böyle şartlandırmanız sizin için diyetten sıkılmaya yol açacaktır. Bu yüzden kendinize 3 ya da 5 kilo hedef belirleyin verdikçe hedeflerinizi yeniden belirleyin. Hedeflerinizi gerçekleştirdiğiniz de daha mutlu ve daha hırslı olacaksınız.

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Her gün tartılmayın bu sizin moralinizi bozacaktır. 15 günde bir tartılın.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir