Fazla Yağlardan Nasıl Kurtuluruz

Diyet ve Zayıflama Ağu 15, 2022 Yorum Yok

Fazla kilolarımızın çok büyük bir bölümünü fazla yağlar alır. Bu yağların oluşum sebebi düzensiz beslenme alışkanlıkları ve tabi ki spor ve egzersiz yapmamaktır. Bu yağların erimesi ya da kasa dönüşerek ortadan kaybolması için herkesin tahmin edeceği iki temel durum vardır. Bu durumlardan ilki düzenli beslenmeyi sağlayacak sağlam bir diyet programı ve bu diyeti tamamlayacak bir spor programıdır. Bu yazımızda fazla kilolardan kurulmayı sağlayacak birkaç formül sunacağız.

Her şeyden önce bu yağların nerede çoğunluklu olarak toplandığı çok önemli yağlarınızın toplandığı nokta eğer karın gölgesi ise bu bölgeye özel bir program yapmalısınız. Eğer kollarınız kalçanız, basen ve göbek bölgenize yayılmış bir haldeyse bu sizin için bir avantaj haline gelir. Yapacağınız diyet ve spor vücudunuzun hamamına kilo verdirecek daha hızlı şekilde zayıflayacağınız anlamına gelir.

İlk olarak spor ve diyetin yanında metabolizmanızı kuvvetlendirecek bir yardımcıya ihtiyacınız var. Bunun nedeni yediklerinizi kolay sindirmeniz ve yağ oluşumunu engellemeniz. Bu yapacağınız diyete göre değişiklik gösterebilir. Ancak siz yine de kuru kaysı ya da meyveli yoğurt tüketerek bu işi halledebilirsiniz.

Bunun beraberinde diyet aralarında biberiye çayı ya da kuru üzüm yiyebilirsiniz. Spor yaparak yağları eritmek en faydalı olanı çünkü yağlarınız kasa dönüşüyor. Bu sayede güçlü bir fizyolojik yapıya da  sahip olmuş bir hale geliyorsunuz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir