Düz Bir Karın Elde Etmek İçin Hangi Kahveyi Tüketmek Gerekir?

Diyet ve Zayıflama, Sağlık Eyl 20, 2022 Yorum Yok

Düz bir karın elde etmek istiyorsanız, kremayı badem sütü lehine çoktan terk etmiş ve şeker bağımlılığınızı atmış olabilirsiniz. Peki ya kahveniz? Fincanınıza tarçın eklemek, istenmeyen kilolarınızı vermenize yardımcı olabilir, ancak aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Vücudunuzun tarçın bağımlısı olmasını istemezsiniz! Neyse ki, faydalarından ödün vermeden kahvenizin lezzetini arttırmanın birkaç yolu var.

Seylan tarçın

Yaygın bir yanılgıya rağmen, Seylan tarçını normal tarçından farklıdır. Doğal bir gıda mağazasından veya özel baharat mağazasından satın alabilirsiniz. Bu baharattan bir çay kaşığı yemeklerde tokluk hissini artırabilir. Ayrıca çeşitli tıbbi durumları iyileştirdiği gösterilmiştir. Seylan tarçınının yüksek dozlarda olumsuz yan etkilere neden olabilen kumarin içerdiğini belirtmek önemlidir. Kumarin konusunda endişeleriniz varsa, bunun yerine Cassia tarçınını seçin.

Tarçın, Cinnamomum ağacının kabuğundan yapılır ve birçok mutfakta kullanılır. Güçlü bir antioksidandır ve kanser önleyici özelliklere sahiptir. Ayrıca antidiyabetik ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Araştırmalar tarçın tüketmenin göbek yağını azaltabileceğini göstermiştir. Araştırmalar ayrıca tarçının beyaz karın yağını enerji ve vücudu sıcak tutmak için kullanılabilen kahverengi yağa dönüştürmeye yardımcı olduğunu göstermiştir.

Siyah kahve

Sade kahve sayısız sağlık yararı ile bilinir ve metabolizmanızı hızlandırmak için en iyi içeceklerden biridir. Ayrıca sindirim sisteminize ve cildinize yardımcı olur. Uzmanlar, porsiyon başına sadece tek bir kalori içerdiğinden göbek yağını kaybetmenize yardımcı olacak en iyi içecek olduğunu söylüyor. Bu içecek sinir sistemini uyarır ve göbek yağını yakar.

Kahvenin aktif maddesi kafeindir. İçeriği fincan başına 50 ila 400 mg arasında değişebilir. Çoğu yetişkin için günde dört bardak doğru miktardır. Bununla birlikte, çok fazla içmek vücudunuzun besinleri emme yeteneğini etkileyebilir ve mide sorunlarına yol açabilir.

Limon suyu ekleme

Birçok insan kahvelerine limon suyu eklemenin kilo vermelerine yardımcı olduğuna inanır. Bu fizyolojik olarak mümkün değildir. Metabolizmanızı %4’e kadar artırmanıza yardımcı olabilirken, göbek yağınızı azaltmaz. Günlük bir fincan kahvenize yarım çay kaşığı limon suyu eklemenin vücut ağırlığınız üzerinde dramatik bir etkisi olmaz.

Kahvedeki kafein, artan kalp atış hızı ve kaygı gibi yan etkilere neden olabilir. Ayrıca sindirim sorunlarına da neden olabilir. Kahveye limon suyu eklemek mide ekşimesini şiddetlendirebilir.

Bal veya akçaağaç şurubu ekleme

Kahvenize bal veya akçaağaç şurubu eklemek, vücudunuzun antioksidan seviyelerini artırmanın iyi bir yoludur. Bu doğal tatlandırıcılar şekere sağlıklı bir alternatiftir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir. Bununla birlikte, bal veya akçaağaç şurubu yüksek kalori içeriğine sahiptir, bu nedenle bunları ölçülü olarak kullanın. Bir fincan kahveyi tatlandırmak için herhangi bir çay kaşığı yeterli olacaktır.

Düz bir karın elde etmenin en iyi yollarından biri işlenmiş beyaz şekeri ortadan kaldırmaktır. Beyaz şeker, vücutta yağa dönüşen fruktoz bakımından yüksektir. Düz bir karın elde etmek için beyaz şekeri daha sağlıklı alternatiflerle değiştirin. Örneğin hindistancevizi şekeri, hindistancevizi hurmasının özünden elde edilir. Kalsiyum, C vitamini ve bitkisel besinler içerir ve vücut için iyi olmasını sağlayan daha düşük fruktoz içeriğine sahiptir.

Kakao tozu ekleme

Kahvenize kakao tozu eklemek birkaç şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir. Kakao tozu sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda kalbiniz için de iyidir ve yaşlanma belirtileriyle savaşır. Milkshake veya smoothie’nize biraz kakao bile ekleyebilirsiniz.

Zengin, çikolatamsı bir tat eklemek için bu sağlıklı malzemeyi kahveye de ekleyebilirsiniz. Geleneksel kahve kremalarıyla karşılaştırıldığında, kakao tozu binlerce kaloriden tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca metabolizmanız, enerji seviyeleriniz, ruh haliniz ve iltihaplanmanız üzerinde birkaç olumlu etkisi vardır.

Kakao tozu kilo vermek için harikadır, ancak şeker içermeyen organik bir marka kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Metabolizmanızı artırarak ve iltihapla savaşarak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir. Ayrıca bağırsak sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Araştırmalar, sağlıklı bir bağırsağın kilo kaybıyla ilişkili olduğunu göstermiştir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir