En güzel kıyma makinesinin özellikleri

Yaşam Eki 27, 2022 Yorum Yok

Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olan kıyma, birbirinden lezzetli yemekler hazırlamak isteyenlerin ziyadesiyle kullandığı çekilmiş et cinsidir. Sofralarımızda etin her türlüsüne yer veriyoruz ancak kıyma ile hazırlanan yemekler damak tadımızda ve klasik mutfak kültürümüzde hayli geniş bir yer kaplıyor.

Goldmaster kıyma makinesi hepimizin bildiği üzere süpermarket, şarküteri, kasaplar, restoranlar ve ticari cateringler için en temel et sürece araçlarıdır. Son vakitlerde sağlıklı beslenmek, ne yediğinin farkında olmak isteyenler ve kıyma konusunda damak z6evki geliştirmek isteyenlerin de tercihi haline geldi.

Özellikle Kurban Bayramı’nda etlerinizi kıyma haline getirmek istiyorsanız konutunuzda kıyma makinesi kullanmak kasaplarda ya da marketlerde uzun kuyrukta saatlerce beklemenizin önüne geçecek. Kıyma makinesi almanın birçok avantajı var. Kıymanızı kendiniz yaparak kıvamını ve yağ oranını ayarlayabilecek ve en değerlisi ne yediğinizi bileceksiniz. Bununla bir arada sağlıklı ve hijyenik ortamda hazırlamanın inancını yaşayacaksınız.

Ayrıca kimi kıyma makinesi modelinde kıyma yapabilme özelliğinin yanında salça yapma aparatı da mevcuttur, bu aparat ile katkısız, doğal domateslerinizi hijyenik ve zahmetsizce hazırlayabilir, tüm yıl boyunca itimatla tüketebilirsiniz.

Dışarıdan aldığımız sucuk ve sosislerin lezzeti damak tadımıza uygun olmayabiliyor, kıyma makinesinde bulunan sucuk-sosis yapma aparatı ile katkısız ve hazırlardan çok daha lezzetli sucuğunuzu, sosisinizi istediğiniz baharatları ekleyerek kendiniz yapabilirsiniz. Kurban Bayramı’nda bunlarla birlikte kıyma makinesinin içli köfte aparatını kullanarak sevdiklerinize hepsi tıpkı boyutta mükemmel içli köfteler hazırlayabilirsiniz.

Siz de kıyma makinesi almak istiyorsanız bir kıyma makinesinde olması gereken en kıymetli özellikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Güç

Güç, kıyma makinelerinin en kıymetli özelliklerinden biridir. Çağdaş modellerin gücü büyük ölçüde değişiyor ve birçok insan soruyor: hakikat kıyma makinesini seçmek için kılavuz nedir? Yanıt kolay: işlemek istediğiniz et ölçüsü kılavuzunuzdur. Güç verimliliği, bu aygıtın dakikada ne kadar et işleyebileceğini belirler. 2000W gücündeki kıyma makinesi yapacağınız her süreç için uygun olan sonucu vermede aktif rol oynayacaktır.

Dişli kutusu – Malzemesi

Kıyma makineleri dişli kutuları 2 tip gereçten yapılabilir: Plastik ve çelik. Burada dikkat edilmesi gereken yer en yaygın kombinasyon olan dış kısmının plastikten, iç kısım dişlilerin çelikten yapılmış olmasıdır. Her ikisinin de çelikten yapıldığını gördüğünüz noktada profesyonel eserde olduğunu anlayabilirsiniz. Dişlilerin çelik olması, hudutlu etlerde dahi makinenizi bozulmadan kullanmanıza imkan verir.

Helezon konveyör malzemesi

Kıyma makinelerinde, helezon konveyörünün gereci epeyce kıymetlidir. Eserle direkt temas ettiği için aygıtın ana modülüdür. Burgu konveyörü eti kesme plakasına yanlışsız iter. Burgu konveyörünün metalden yapılması daha düzgündür. Bazen kıyma makineleri, plastikten yapılmış ek bir burgu konveyörü ile birlikte gelir. Meyve ve zerzevatları öğütmek için güzel çalışır.

Burgu konveyörlerinden bahsederken kesme bıçağından da bahsetmek gerekir, zira direkt etle temas ederler. 304 kalite paslanmaz çelik kullanılan bıçaklar ile hem paslanma sorunu yaşanmaz hem de kıyma haline gelecek et için rahat kesme süreci gerçekleşir.

Kıyma makinelerinin verimliliği

Bu parametre, dakika başına işlenebilecek et ölçüsünü tanımlar. Temel olarak güce bağlıdır. Bununla birlikte, misal güç kapasitesine sahip farklı kıyma makinelerinin üretkenliği değişebilir – öğütücünün modeline bağlıdır. Misal üretkenlikle, düşük güçlü kıyma makineleri daha yüksek eser kalitesi gerektirir (örneğin, daha küçük et modülleri, daha az tendon, kemik ve benzeri). Dakikada ne kadar kilogram çekeceğinize nazaran karar verip yanlışsız makineyi seçebilirsiniz. Örneğin dakikada 2.5 kg ve üzeri ağır çekimler için düşük modellerin gereksiniminizi görmeyeceğinizi bilmelisiniz.

“Ters” özelliği

“Ters” özelliği burgu konveyörünün geriye hakikat hareketi için tasarlanmıştır. Bilhassa öğütme sırasında sıkışmış bir tendon, hudut yahut kemik çıkarmanız gerektiğinde epeyce faydalıdır. Bu türlü bir fırsat yoksa, aygıtı çalıştırmayı durdurmanız ve objeyi elle kaldırmanız gerekir. Ne yazık ki, tüm kıyma makinelerinin bu türlü bir özelliği yoktur.

Otomatik kapanma sistemi

Bu özellik ekstra güvenlik sağlar: Bir çok öğütme yahut çok yüklenme meydana gelirse, kıyma makinesinin motoru kapanır. Ağır kullanıma bağlı bir sıcaklık artışı olması durumunda motorun kendini kapayarak müdafaaya alması ile çalışır.

Ayrıca etin ilerlediği metal aksamların gövdeye kilitlendiği yerin sağlam olması gerekir. 2000W güç ile çekim yapıldığında bu kısmın ziyan görme ihtimaline karşı kilidin metal irtibatlarla sağlam olması kıymetlidir.

Goldmaster Promax kıyma makinesi ile tanışın

45 yıldır Dünya üzerindeki gelişmeleri ve teknolojileri elektronik dalına taşıyan GoldMaster, kıyma makinesinde de kalitesinden ödün vermeyerek tüketiciye en kullanışlı, anlaşılır ve çağdaş modelleri sunmaya devam ediyor. 2000 W güce sahip Promax kıyma makinesinin sahip olduğu aparatlar ile kıymanızı zahmetsizce çekebilir, taze ve doğal domateslerle salçanızı yapabilir, dilediğiniz baharatları kullanarak sosis-sucuklarınızı hijyenik olarak üretebilirsiniz. Bununla birlikte içli köfte aparatı ile sofralarınıza standart boyutlarda içli köfteleri çarçabuk yapabilirsiniz.

Promax ekstra büyük motoru, geniş alüminyum yiyecek koyma tepsisi, büyük uzunluk 304 kalite paslanmaz bıçak, açma kapama ver geri sarma özelliği ile daldaki modellerden üstün performansı ile mutfağınızda size kolaylık sağlayacak. Kullanım etabında hiçbir sorun yaşamamanız için size inançlı sistemi ile konfor sağlar. Ağır kullanımlarınızda bile zorlanmaz. Promax ile zahmetsizce kendi kıymanızı, salçanızı, sosis-sucuk ve içli köftenizi yapmanın keyfine varın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir