Güneş lekeleri nasıl geçer?

Güzellik, Sağlık Kas 08, 2022 Yorum Yok

Güneş lekeleri, cildin uzun mühlet güneş ışınlara maruz kalması sonucu ortaya çıkar. Edebiyat cildinize yerleşen güneş lekelerinden kurtulmak için konutta doğal usullerden faydalanabilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ takımı olarak sizler için güneş lekelerinden kurtulmanın doğal yollarını yazdık.

Güneş lekelerinden kurtulmak için meskende deneyebileceğiniz pek Fazla metot var. İşte, güneş lekeleri için doğal ve tesirli yöntemler…

Limon ile güneş lekelerini giderin!

Taze bir limonun suyunu sıkın. Pamuk yardımıyla lekeli bölgeye uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu usulü her gün uyguladığınız takdirde lekelerinizin açıldığını göreceksiniz.

Bir öbür alternatif; bir Yemek kaşığı şeker ve bir Yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Lekeli bölgeye peeling yapın. İki dakika kadar peeling yaptıktan sonra karışımı 10 dakika lekeli bölgede bekletin. Daha sonra soğuk suyla durulayın. Bu karışımı 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Aloe vera ile cildinizi yenileyin!

Aloe vera uygunlaştırıcı özelliği sayesinde, koyu bölgelerin rengini açar ve güneş hasarlarını onarır. Birebir vakitte, cildi yeniler. Aloe vera jelini lekeli bölgeye uygulayın ve yarım saat bekleyin. Akabinde durulayın. Bu tekniği her gün uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi ile Cilt sorunlarına son!

Elma sirkesi pek Fazla Cilt sorununa güzel gelir. Kararmış, hasar görmüş hücreleri soyar ve cildi onarır. 1 Yemek kaşığı elma sirkesi, 1 Yemek kaşığı su ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Lekeli bölgeye sürün. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi durulayın. Bu formülü günde 1 sefer uygulayabilirsiniz.

Yeşil çay ile cildinizi güzelleştirin!

Yeşil çay, sadece metabolizmayı hızlandırmakla kalmıyor, içerdiği antioksidanlar sayesinde Cilt sorunlarına güzel geliyor ve cildi güzelleştiriyor. Yeşil çay poşetini 10 dakika kadar sıcak suda bekletin. Poşeti sudan aldıktan sonra soğutup lekeli bölgeye uygulayın. Bu formülü günde iki kere uygulayabilirsiniz.

Güneş lekeleri için kil maskesi! 

Kil, Cilt rengini açar ve güneş lekelerini giderir. Kan dolanımını hızlandırır, gözenekleri arındırır, ciltteki meyyit hücreleri yok eder. 2 Yemek kaşığı kil ve biraz gül suyunu macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Akabinde bir ölçü aloe vera jeli ek edin ve tekrar karıştırın. Bu karışımı lekelerin üzerine sürüp 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra soğuk suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 sefer uygulayabilirsiniz.

Nohut unu ile Cilt tonunuzu eşitleyin!

2 Yemek kaşığı nohut unu, biraz zerdeçal, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı sütü macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk suyla durulayın. Bu tekniği haftada 2-3 Kez uyguladığınız takdirde, Cilt tonunun eşitlendiğini ve lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Güneş lekeleri için salatalık

Salatalık, cilde rahatlık ve tazelik verir. Birebir vakitte, içerdiği C vitamini sayesinde güneş lekelerinin hafiflemesine Yardımcı olur. Yarım salatalığı güzelce ezin ve lekeli bölgeye uygulayın. 5-10 dakika bekleyin. Sonrasında soğuk suyla cildinizi durulayın. Bu sistemi her gün uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi suyu ile Cilt bakımı

Hindistan cevizi suyu cildin onarılmasına ve toksinlerin atılmasına Yardımcı olur. Beyazlatıcı özelliği sayesinde de güneş lekelerinin açılmasını sağlar. Hindistan cevizi suyunu lekeli bölgeye sürün ve kurumasını bekleyin. Akabinde soğuk suyla durulayın. Bu uygulamayı günde 1-2 Sefer uygulayabilirsiniz.

Güneş lekeleri için sandal ağacı tozu

2 Yemek kaşığı sandal ağacı tozu, 1 Yemek kaşığı limon suyu ve bir ölçü gül suyunu karıştırıp bir macun elde edin. Bu macunu lekelerin olduğu bölgeye sürüp 15 dakika kadar bekleyin. Akabinde soğuk suyla durulayın. Bu sistemi haftada iki Kez uygulayabilirsiniz.

Yoğurt ile lekelerden kurtulun!

Yoğurt, cildi yatıştırır ve lekeli görünümü ortadan kaldırır. 1 tatlı kaşığı yoğurdu biraz sulandırarak ayran haline getirin. Pamuk yardımıyla lekeli bölgeye sürün. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu sistemi günde iki Defa uygulayabilirsiniz.

Güneş lekeleri nasıl geçer, öğrendiniz. Cilt bakımı hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Kuru ciltler için nemlendirici önerileri

Dudak çatlamasına bitkisel çözümler

Yağlı ciltler için nemlendirici önerileri

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir