Güneş yanığı için etkili çözümler

Güzellik Kas 08, 2022 Yorum Yok

En yeterli bayan sitesi ‘Yüksek Topuklar’ takımı olarak hazırladığımız Özel haberimizde tatil keyfini azaltan güneş yanığını inceliyor ve doğal tahlil teklifleri sunuyoruz! Güneş yanığı nasıl geçer diyenler için işe Yarar metotlar ve tekrarlamaması için ikazlar Özel haberimizde!

Güneş yararlıdır ama…

Güneş ışıkları, bedenimizin D vitamini gereksinimini karşılayan en Kıymetli kaynaklardan biridir. Bronzlaşmak, cildimizin yenilenip doğal bir parlaklık kazanmasını sağlar ve güzelliğimizi artırır. Yaz boyunca gereğince güneş ışığıyla beslenen beden, kış geldiğinde Çok üşümez, hastalıklara karşı daha dirençli olur.

Cildinize ziyan verebilir

İlk bakışta Fazla yararlı görünen güneş ışıkları, cildinizde muhafaza olmadığında ziyana dönüşebiliyor. Yanıklar, cilt lekeleri ve erken yaşlanmaya Sebep olabiliyor… Elbette güneşlenmeye başlamadan Evvel yüksek nemlendirici ve gözetici eserler kullanmak gerekiyor

Güneş yanığına ne âlâ gelir?

Güneş yanığı acısını hafifletmek için buz ile kompres yapabilirsiniz. Pak, kumaş bir peçetenin ortasına buz koyun ve yanık olan bölgelere bastırarak rahatlamasını sağlayın. İçeriğinde ağrı kesici özler bulunan kremler, güneş yanığı acısını hafifletmek için tesirlidir.

Güneş yanığı için aloe vera kullanın!

Tatil bavulunda mayo kadar bulunması Değerli olan şeylerden biri aloe veradır. Bu mucize bitki, cildinizi fevkalade derecede rahatlatır ve güneş yanıklarını anında geçirir! Birebir formda içeriğinde aloe vera özleri bulunduran kremler de yeterli tesir eder.

Güneş yanığı için tesirli çözüm

Yoğun nemlendirici özelliğine sahip güneş sonrası bakım kremleri; hem ciltteki kızarıklığı azaltır hem de cildin yenilenmesini sağlar. Klâsik bir tedavi formülü olan yoğurt; hafif dereceli güneş yanıklarının güzelleşmesine Yardımcı olur. Yoğurdun özelliği ise hem nemlendirmesi hem de cildi ferahlatmasıdır.

Cildinizdeki güneş yanıkları güzelleşmeden, güneşe çıkmamalısınız aksi takdirde güneş yanığı; Cilt lekelerine ve sulu kabarcıklara dönüşebilir. Güneş yanıklarının 3 ila 5 gün ortasında uygunlaşması gerekir lakin mühlet uzuyorsa; doktora müracaatınızda fayda vardır.

Elma sirkesiyle güneş yanığı tedavisi

Elma sirkesi, Cilt sorunlarının tedavisinde nihayet derece tesirli. Cildin pH istikrarını düzenleyerek, cildi rahatlatır. Bir bardak suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırın. Karışımı güneş yanığı olan bölgeye uygulayın.

Salatalık ile cildinizi rahatlatın!

Salatalık içerdiği su sayesinde cildi nemlendirir ve rahatlatır. Salatalığı kabuklarıyla Bir arada rendeleyerek suyunu sıkın. Akabinde suyunu yanık bölgeye uygulayın.

Zeytinyağı ile Cilt nemlendirme

Güneş ışığına Çok maruz kalan Cilt kurur, bu da cildin gerilmesine ve daha Fazla Sıkıntı hissetmenize neden olur. Bunu önlemek için cildinizi zeytinyağı ile nemlendirebilirsiniz. Zeytinyağını cildinize sürün ve üzerine havlu koyarak biraz bekleyin.

Güneş yanığı için tahlilleri öğrendiniz. Bir daha bu türlü bir sıkıntıyla karşılaşmamak ismine bavulunuza birinci olarak cildinizi ziyanlı güneş ışınlarından koruyacak yağ ya da kremler koyun. Denize her girip çıkışınızdan sonra pak suyla duş alın ve güneş kremi sürün.

Yüz için en güzel güneş kremleri

Güneş lekelerinden kurtulmanın yolları

Sağlıklı bronzlaşmak için neler yapmalı?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir