İnce Bir Gelin Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Güzellik, Sağlık, Yaşam Eyl 07, 2022 Yorum Yok

İstediğiniz gelinliği fazla kilolarınızdan dolayı giyemeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Endişeye gerek yok! Biraz çaba ile istediğiniz gelinlikle dünya evine girebilirsiniz.

İlkbaharın gelmesi ve havaların ısınması ile beraber artan düğün maratonu gelin adaylarının elini ayağına dolandırır. Oysa bu kadar telaş yapacak bir şey yok. Gelin adayları kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilir.

Bilmeniz Gereken 7 Altın Kural 

  1. Kahvaltı: Güne kahvaltısız başlayanların yağ depolama riski daha fazladır. 1-2 dilim peynir, söğüş sebzeler ve 1-2 dilim tam tahıllı ekmek hem tok tutacaktır hem de metabolizmayı hareketlendirecektir. Kahvaltı yapamıyorsanız süt ve bir porsiyon meyve yiyin.
  2. Ara öğünler: Yemek yedikten 3 saat sonra kan şekeri düşer. Metabolizma yavaşlamaya başlar. Ana öğünlerin arasına 2-3 saat ara ile ara öğünler yerleştirmelisiniz. Çantanızda her zaman taze veya kuru meyve bulundurun. Kraker de iş görecektir.
  3. Çiğ sebzeler: Kendinizi aç ya da atıştırma gereksiniminde hissettiğinizde çiğ sebzeler işinizi görecektir. Salatalık ve domates bunun için idealdir.
  4. Tam tahıllar: Tam buğday ve çavdar ekmeği zayıflamaya yardımcı olur.
  5. Su: Öğünlerden önce bir bardak su için. Midenizde basınç yaratın ve daha tok hissedin.
  6. Düşük glisemik indeks: Glisemik indeksinin azaltılması karın bölgesindeki yağlanmayı azaltır. Günde en az 5 porsiyon sebze meyve tüketin. Beyaz un ve şekerden uzak durun.
  7. Hareket: Günde 1 saat yürüyüş yapın. En az 30 dakika orta tempoda yürüyün.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir