İlk Buluşma

Genel, Yaşam Eyl 07, 2022 Yorum Yok

Eski buluşmada yapılması ve yapılmaması gerekenler..

İlk buluşmada kesinlikle eski defterleri açmayın. Eski defterleri açanların şansı % 36 azaldığı için kalan şansını da o kişilerin çok iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Aksi halde bu işi unutun!

– İlk buluşmada nasıl ki eski defterlerin açılmaması gerekiyor aynı şekilde kendinizi de övmemeniz gerekiyor. Kendisini öven kişiler şanslarını % 24 kaybediyor. Kendisini sürekli öven, sürekli ne kadar yakışıklı/güzel bulunduğunu ve diğer insanlarca ne kadar çok sevildiğini söyleyen biri karşı tarafta aynı duyguları oluşturmuyor. Aksine karşı tarafta bir iticilik hissi bırakıyor. Güzellik ya da zenginlik değil, saygın olmak sanırız daha önemli bir şey.

– Yapılan araştırmaya katılan kişilerin çoğu güven ve saygıya önem verdiklerini belirttiler. Dış görünüş ve para daha arka planda kalıyor. İnsanların ilk buluşmadan sonra ikinci buluşmaya çıkmama kararı almasındaki en önemli nedeni olarak parası ve dış görünüşüyle övünen insanlar gösteriliyor.

İlk buluşmada kişiler kendi yediklerini kendileri ödemek istiyor. Ancak ikinci buluşmadan sonra karşı tarafın ödemesi gerektiğini düşünüyor. İlk buluşmada hesabı herkes kendisi ödemek istiyor. Yüzde 5’lik bir kısım ilk buluşmada hesabı öderlerse ikinci buluşmaya gitmeyeceğini belirtiyor.

– Dış görünüşe göre ikinci buluşmayı reddedecek insanların sayısı % 18’lerde kaldı. Kadınlar ilk buluşmada kişilerin mütevazi ve komik olup olmadığına odaklanırken erkekler ise doğal kadınları tercih ediyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir