Kahve telvesini çöpe atmayın çünkü!

Güzellik, Sağlık Kas 08, 2022 Yorum Yok

Siyah nokta temizlemek, selülitlerden kurtulmak, cildi meyyit derilerden arındırmak için değerli kremler kullanmanıza gerek yok! Zira, kahvenin cilde faydaları var. ‘Yüksek Topuklar’ olarak Türk kahvesinin telvesiyle güzelleşmenin yollarını ve kahvenin cilde faydalarını anlatıyoruz.

Bu tavsiyemizi lütfen değerlendirin: Zira, kahve telvesini çöpe atmak yerine olağanüstü bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Ekonomik ve pratik ferdî bakım yapmanın ayrıntıları için Özel haberimizi okumaya devam edin, mutlu kalacaksınız. ????

Kahveyle Siyah noktaları temizleyin

Türk kahvesinin telvesi soğuduktan sonra cildinizde Siyah nokta olan bölgelere masaj yaparak sürün. Yaklaşık 10 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Haftada bir Defa bu süreci yaparsanız, Siyah noktalar azalacak ve cildiniz daha pak görünecektir. Birebir süreci, filtre kahve telvesiyle yapabilirsiniz.

Kahveyle topuk çatlaklarından kurtulun

Topuk çatlaklarından kurtulmak için Türk kahvesi telvesi ve biraz zeytinyağı yeterlidir! Ayaklarınızı sıcak suda yaklaşık 5 dakika bekletip sudan çıkarın. Hafif nemli kalacak formda kurulayın. Ayaklarınıza yetecek ölçüde Türk kahvesi telvesi ve zeytinyağını karıştırın. Karışımı ayaklarınıza ovalayarak sürün. Tesirini artırmak için ayaklarınızı streç sinemayla sarın (evet!) ve üzerine pamuklu çorap giyin. bütün gece ayağınızda kalabilir yahut birkaç saat bekletebilirsiniz. Ilık suyla durulayın ve yumuşacık topuklara merhaba deyin!

Kahveyle elleriniz pamuk üzere olsun

Kuruyan, çatlayan ve sertleşen eller için kahve telvesi eksiksiz bir çözümdür! Elinizi yavaşça ıslatıp kahve telvesini avuç içine alın. Ovalayarak her noktaya değmesini sağlayın. Yaklaşık 10 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Anında yumuşacık bir His oluşacak, elleriniz güzelleşecektir.

Kahveyle selülitlerden kurtulun

Antioksidan özler içeren kahve, kan deveranını hızlandırıp selülit gidermeye Yardımcı oluyor. Öncelikle, bacaklarınıza yetecek kadar Türk kahvesi telvesini bir kapta biriktirin. Banyoya girip selülit olan bölgelere kahve telvesi sürün ve ovalayarak yedirin. Yaklaşık 10 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Haftada bir Sefer bu uygulamayı yapar, selülit giderici prosedürleri de uygularsanız, selülitleriniz yok olacaktır.

Türk kahvesinin faydaları

Kahvenin cilde yararları ile sıhhate yararları var, aşağıda listeliyoruz.

  1. Bağırsakları çalıştırıp kabızlığı giderir.
  2. Metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeyi kolaylaştırır.
  3. Tatlı ve çok yeme isteğini keser.
  4. Beyin ve hudut sistemini güçlendirir.
  5. Zihin açıklığı verir, başarıyı artırır.
  6. Mutluluk hormonlarını salgılatır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir