Koltuk altı beyazlatma için doğal yöntemler

Güzellik Kas 08, 2022 Yorum Yok

Koltuk altlarında meydana gelen renk yoğunlaşması bayanlar için can sıkıcı bir durumdur. Koltuk altı kararmasından kurtulmak için bitkisel tahlillerden faydalanabilirsiniz. Yüksek Topuklar takımı olarak siz değerli okuyucularımıza, koltuk altı beyazlatma için doğal sistemler sunuyoruz.

Koltuk altı derisi Türlü nedenlere bağlı olarak kararır. Sebebi ne olursa olsun, koltuk altı kararması hoş bir imaj oluşturmaz. Bilhassa yaz aylarında bu durum canınızı daha Fazla sıkabilir. Neyse ki, kimi doğal ve hesaplı metotlarla koltuk altlarınızı beyazlatmanız mümkün! Koltuk altı beyazlatma için sizlere sunduğumuz doğal usulleri okumaya başlayabilirsiniz.

Pirinç unu ile koltuk altı beyazlatma

Malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 Yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Tüm materyalleri bir kase içerisinde karıştırın. Tüyleri alınmış ve temizlenmiş koltuk altına bu karışımı bir fırça yardımıyla sürün. Fırça bulamazsanız elinizle de sürebilirsiniz. Karışımı 15-20 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Duruladıktan sonra limon suyu sürerek koltuk altlarınızı kurumaya bırakabilirsiniz. nihayet olarak, bebek pudrası sürerek uygulamayı sonlandırın.

Koltuk altı beyazlatma için pirinç unu maskesini haftada 2 Kez uygulayabilirsiniz. Ağır koltuk altı kararmaları için haftada 3 Sefer bu doğal formülü uygulamak kâfi olacaktır.

Karbonatla koltuk altı kararmasına çözüm

Malzemeler;

  • Yarım Yemek kaşığı karbonat
  • Su

Karbonat ve suyu macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Koltuk altına sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Karışım kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Bu sistemi koltuk altlarınız beyazlayana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Karbonat ve limonla koltuk altı beyazlatma

Malzemeler;

  • Yarım limonun suyu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Karbonat ve limon suyunu macun haline gelene kadar karıştırın ve koltuk altlarına sürün. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Kuruduktan sonra ılık suyla durulayın. Sistemli kullanımda koltuk altınızın beyazladığını göreceksiniz.

Koltuk altı beyazlatma için doğal usulleri öğrendiniz. Aşağıdaki husus başlıkları da ilginizi çekebilir:

Koltuk altı kararması için Kesin çözümler

Ter kokusunu önlemenin tesirli yolları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir