Kusursuz yaz makyajı için 5 ipucu

Güzellik Kas 08, 2022 Yorum Yok

Yazın pürüzsüz, ışıl ışıl ve bakımlı bir Cilt için yaz makyajını yanlışsız yapmalısınız. Kullandığınız ağır yapılı eserler, cildinizin hava almasını engellediği için gözenekleri tıkayacak ve terlediğinizde toksinleri dışarı atamadığı için Cilt sorunlarına neden olacaktır. Yüksek Topuklar takımı olarak yaz makyajı nasıl yapılır araştırdık. Haberimizi okumaya devam ederek yaz makyajının püf noktaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cildinizi makyaja hazırlayın!

Yaz makyajınız basitçe yapılabilmeli ve cildinizi ışıl ışıl göstermelidir. Bu nedenle mineral yapılı eserler kullanmalı ve güneşin parıltılarını cildinize taşımalısınız. Cildinizi her gün tertipli olarak nemlendirin, bu cildinizin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Güneş kollayıcı sürmeyi unutmayın!

Özellikle yaz aylarında nemlendiricinizden sonra güneş koruyucu bakım kremi kullanmayı asla ihmal etmeyin. Güneş hami kremler cildinizde oluşan güneş lekelerinden ve çabuk meydana gelen yaşlanma belirtilerinden sizi koruyacaktır.

Fondötene Uzaklık verin!

Yaz aylarında fondöten kullanmak yerine ince yapılı bir pudra yahut BB krem kullanmanız, hem daha naturel bir manzara sağlayacak hem de cildinizin soluk almasına yardım edecektir. Şayet bronz cildi seviyorsanız, kışın kullandığınız pudra cildinize daha Aleni renk kaçabilir bu nedenle bronz allıklara yönelebilirsiniz.

Göz makyajınız yaza Müsait olsun!

Yazın göz makyajı yaparken kapatıcınızı Muhtemel olduğu kadar Çok yaymalı ve hafif yapılı bir kapatıcı kullanmanız gerekir. Göz kalemi ile gözlerinizi barizleştirerek maskaranızı 2 kat uygulayın. Edebiyat dolgunlaştıran suya güçlü ve kirpikleri güçlendiren volümlü maskaralar tercih ederseniz, bakışlarınız daha derin ve cazibeli olabilir.

Doğal ve parlak dudaklar

Yaz aylarında hafif parlak ve ince yapılı bir dudak parlatıcısı dudaklarınızı hem dolgun gösterir hem de nemlendirici vazifesi görür. Şayet hisli dudaklara sahipseniz, dudak kreminizi güneş kollayıcı faktörlü alabilirsiniz.

Yaz makyajı için tekliflerimizi uygularsanız cildiniz hem dinlenmiş olur hem de yaza Müsait bir makyajla şahane görünebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir