Meskende White Chocolate Üretimi

Yaşam Eki 27, 2022 Yorum Yok

Hayat bizi her vakit farklı taraflara götürdüğünü biliyoruz. 15 yıl öncesinde Türk kahvesi vazgeçilmezler ortasındaydı. 5 yıl evvel çay bir atak yaparak öne geçti ve dost meclisinin vazgeçilmezleri, instagram fotoğraflarının süsü haline geldi. Son 3 yıldır da Starbucks kahveleri ön planda. Bilhassa şiir sokakta akımından sonra, duvarlara yazılan kelamların yerini son vakitlerde Starbukcs’ın kahve bardakları yer aldı. Birinci meşhur olduğu vakitlerde White chocolate mocha söyleyemeyen gençler, büyük ıstırap yaşadı o kasaların önünde. Birçok İngilizce kursuna giden gençler, göğüslerini gere gere söyledi. Daha sonra Starbucks yetkilileri söyleyemeyen gençlerin kederini görerek çay ve filtre kahveyi menülerine koyarak buna bir son verdi. Lakin yeniden de White chocolate mocha üzere isimler söylenmeye başlandı.

Tabi hal bu türlü olunca, bu kahvelerin seveni de arttı. Çabucak çabucak her yerde Starbucks olsa da, birçok insan meskenden çıkıp gidip almaya üşeniyor. Bu yüzden meskende White chocolate mocha yapımı artmaya başladı. Aslında epey kolay. O denli ki kahve firmaları da hazır paketler halinde satışa başladı. Lakin siz bir kahve tutkunusunuz ve konutta kendiniz yapmayı daha çok seviyorsunuz. Neden mi? Zira bu yazıyı, konutta şevkle White chocolate mocha yapmak için okuyorsunuz.

Öyleyse lafı fazla uzatmaya gerek yok. İşte size pratik ve Starbucks’ı aratmayan evde White chocolate mocha yapımı.

Malzemeler

  • 40 gr. beyaz çikolata
  • 40 gr. krema
  • 2 shot espresso
  • Sıcak süt

Yapılışı

  • Kremayı ısıtıp beyaz çikolataları içerisinden eritiyoruz.
  • 2 shot espresso ve kremalı karışımı karıştırıp sütümüzü ekliyoruz.

Hazırladığınız White chocolate mocha’yı mümkünse bu sonbaharda yağmur karşısında, bir kitap eşliğinde afiyetle içiyoruz. Hazırladığınız ev üretimi White chocolate mocha’yı bize göndermeyi unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir