Pandemiye rağmen mutluluk için 10 tavsiyemiz var!

Yaşam Kas 09, 2022 Yorum Yok

Hepimiz Mesut olmak, hayattan keyif almak istiyoruz. Pekala, bunun için neler yapabiliriz? Sanki, seçimlerimiz mutluluk için belirleyici mi? Bizce, evet! Artık, “Yüksek Topuklar” bayan portalı olarak, sizlere Mesut olmak için tavsiyeler sunuyoruz.

İlk olarak, mutsuzluğa Sebep olan durumları tespit etmek yararlı olur. Tahminen, yapmanız gereken fakat ertelediğiniz bir Amel yüzünden mutsuz hissediyorsunuzdur. Ayağa kalkıp bekleyen o işi çözmek için kendinize annelik yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Erteleyen tarafınızı, içinizdeki çocuk olarak görün. kuvvetli yanınızı ise, size takviye olan Ebeveyn olarak gözünüzde canlandırın. Tıpkı bir çocuğa yaklaşır üzere kendinizle konuşun, sakinleştirin ve elinden tutup Güç verin… Bazen, yalnızca bunu yapmak bile Mesut olmak için Değerli bir adımdır.

Mutlu olmak için uyanınca gülümseyin!

Teknoloji, hayatımızı kolaylaştırıyor; bunu kabul ediyoruz. Fakat, dozunu düzgün ayarlamazsak, mutsuzluğa Sebep oluyor. Artık bir düşünün: Uyanınca birinci ne yapıyorsunuz? Şayet, Çabucak toplumsal medyaya bakıyorsanız, maalesef bu pek yeterli bir alışkanlık değil.

Uyandığımızda zihnimiz açıktır, öğrenmek her zamankinden daha kolaydır. Ayrıyeten, sabah rutinimiz, günümüzün akışını tesirler. Bu yüzden uyanınca Çabucak telefona bakmak yerine aynaya bakıp kendinize gülümsemeyi tercih edin. Gayeniz, Mesut olmaksa size yeterli istikbal alışkanlıklar edinin.

Derin nefeslerle memnunluğu içinize çekin!

Her nefeste huzur ve memnunluğu içinize çekin.

Gerçekten, Mesut olmak için en işe yarayan formüllerden biri, sabah erken yahut gün ortasında derin ve pak nefesler almaktır. Hatta, aşağıdaki üzere bir ritüel uygulayıp gerilimi azaltıp memnunluğu çoğaltabilirsiniz.

Derin bir nefesi içinize hakikat çekerken: “Bereket, sıhhat ve memnunluğu hayatıma çekiyorum” deyin.

Şimdi, nefesinizi dışarı hakikat verirken: “Korku, telaş, gerilim ve mutsuzluğu bırakıyorum” deyin.

Bu uygulamayı, kendinizi Mesut hissetmeye gereksinim duyduğunuz her Lahza yapabilirsiniz. Bilhassa gözleriniz kapalı ve sessiz bir ortamda yapabilirseniz, Fazla daha yararlı olacaktır.

Mutlu olmak ve beslenmenin ilgisi var!

Mutlu olmak için bir fincan kahve içebilirsiniz.

Bazen, yalnızca aç ve susuz olduğumuz için kendimizi mutsuz hissedebiliriz. Öyleyse, mutlu olmak için tahlil yolu nedir? Sağlıklı, doğal besinlerle karnımızı doyurmak ve saat başı bir bardak su içmek! Bu tavsiyeler, şu Lahza size Fazla Yalın görünüyor olabilir lakin denemeden karar vermeyin!

Su içme alışkanlığı olmayan birçok kişi, nizamlı su içmeye başladıktan sonra kendini daha zinde ve Mesut hissettiğini söylüyor. Siz de bir bardak suyla, bunu kendinize vermek istersiniz; o denli değil mi?

Mutluluk düzeyini artıran besinler var: https://www.diyetebasliyorum.com/mutluluk-veren-yiyecekler-6660

Mutlu olmak için 5 süratli teklifimiz ise şöyle:

  1. Doğa ve çiçek fotoğraflarına bakın, sizi Mesut eder.
  2. İnternetten Komik kedi ve köpek görüntülerini izleyin.
  3. Açık havada 15 dakikalık bir yürüyüşe çıkın.
  4. Sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayıp konuşun.
  5. Bir paket bitter çikolatayı yavaş yavaş yiyin.

Ilık bir duşla Sevinç üzerinize yağsın!

Mutluluk yağmurlarında ıslanmak bu olsa gerek! Sakin, ılık suyla bir duş almak hem ruhsal hem bedensel rahatlama sağlar. İşten meskene Fazla yorgun gelseniz bile, Tekrar kendinizi bir çocuk üzere görüp elinizden tutun ve banyoya götürün.

Mis kokulu sabunlar, şampuanlarla sakin sakin duş alın. Hatta, kese yahut lifle bedeninizi güzelce ovun. Bu, kan deveranını hızlandırıp kendinizi daha zinde hissetmenize Yardımcı olur. Gördüğünüz üzere mutlu olmak için kimi ılık bir duş almak bile ayrım yaratabiliyor. Kendinize Talih verin.

Kendinize takdir dolu bir name yazabilirsiniz!

Maalesef, yetiştiğimiz etrafın de tesiriyle kendimizi Fazla kolay eleştiriyoruz. Fakat, takdir etmek aklımıza bile gelmiyor. durum bu türlü olunca, kendimizi mutsuz ve yetersiz hissedebiliyoruz. Meğer, bir dikkatimizi versek gün boyunca takdire şayan birçok şey yapıyoruz.

Elinize kağıt ve kalemi alıp kendinize bir name müellif mısınız? En kolayından en zoruna kadar o gün yahut hayat uzunluğu başarılarınızı düşünün ve yazın… name bittiğinde sesli olarak okuyun. Göreceksiniz, düşündüğünüzden daha kuvvetli ve yeteneklisiniz. Bunu bilmek, Sevinç düzeyinizi artıracaktır.

Mutlu olmak için Türk kahvesinden faydalanın!

Türk kahvesinin kokusu, birçok insanı mutlu ediyor. Tahminen, siz de onlardan birisiniz. Öyleyse, kendinize bir fincan Sevinç İkram edebilirsiniz. Biliyor musunuz, farklı aromalarda Türk kahveleri var. Çilekli, damla sakızlı, çikolatalı, kavunlu gibi… Kokuların Sevinç üzerindeki tesirini kullanın.

Dilerseniz, meskende tarçınlı Türk kahvesi yapabilirsiniz. Hem tadı hem kokusu Sevinç veriyoruz. Biz, “Yüksek Topuklar” takımı olarak, sizlere birbirinden hoş haberler hazırlamak için ağır bir halde çalışıyoruz. Akşamüzeri mola verdiğimizde tarçınlı Türk kahvesi içiyoruz ve sahiden Fazla Mesut oluyoruz.

Yüksek Topuklar’ın sana bir önerisi var:

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir