Ramazan Ayında Kesinlikle Denemeniz Gereken İftar Lezzetleri

Yaşam Kas 09, 2022 Yorum Yok

İftar menülerinin her zamankinden Fazla daha ihtimamlı bir halde hazırlandığını belirtmeliyiz. Bu Yıl iftar için kesinlikle denemeniz gereken lezzetler hakkında birtakım tekliflerimiz olacak. Amade mısınız?

  • Saksı Kebabı

Kebap çeşitleri iftar menülerinde en sık tercih edilen yemeklerden biri oluyor. Pekala, daha Evvel hiç saksı kebabı yapmayı denediniz mi? Yediden yetmişe herkesin beğenerek tükettiği bu Özel Yemek hem doyurucu hem de hoş olmasıyla ön plana çıkıyor. Hazırlanması ve pişme mühleti biraz uzun lakin bu vaktinizin olduğu bir akşamda iftar yemeğinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

  • Yoğurtlu Bulgur Köftesi

Küçük toplar halinde hazırlanan ve sunumu için ekstra bir iş vermenize gerek olmayan yoğurtlu bulgur köftesini kesinlikle denemelisiniz. İçerisinde kıyma olmayan, yalnızca bol ölçüde bulgur ve baharat olan bu yemeğin üzerine de sarımsaklı yoğurt dökebilirsiniz. En sevilen iftar menüleri için Yemek.com adresini ziyaret ettiğinizde bu Özel yemeğin tanımına de Çabucak ulaşabilirsiniz.

  • Şıhıl Mahşi

İsmi yabancı gelebilir ve bu nedenle bir dolma çeşidi olduğu bilgisini aktaralım. Şıhıl mahşi, ‘dolmaların şahı’ manasına geliyor ve doyurucu bir Yemek olmasıyla biliniyor. Güneydoğu Anadolu bölgesinin yöresel lezzetlerinden biri olan bu Özel yemeği de iftar sofralarına kazandırabilirsiniz. Kabak dolmasına benzeri bir görünüme sahip olan yemeğin tanımı ve materyal listesi ise Yemek.com adresinde mevcut.

  • Kabak Meftune

Bu Yemek de Diyarbakır’a mahsus yöresel lezzetlerden biridir. İçerisinde kabak kullanılıyor olsa da etli bir Yemek olduğunu da belirtmeliyiz. İftarda ekseriyetle sulu yemekler tercih edildiğinde listemize bu yemeği de eklemeyi tercih ettik. Kabak meftune yemeği iftar yemeklerinin yanı Dizi sahurda da tüketebileceğiniz Yemek çeşitlerinden biridir.

  • Fırında Zerzevat Yemeği

Fırın yemekleri alan az yağlı olduğundan kilosuna dikkat edenler ya da iftarda ağır yemekler tüketmek istemeyenler için tercih ediliyor. Listemizde hafif ve sağlıklı bir Yemek olan fırında zerzevat yemeği de bulunuyor. Konutta kalan bütün zerzevatları bir ortada kullanarak da yapabileceğiniz bu yemeği ister domates soslu ister yoğurtlu olarak servis edebilirsiniz. Daha Çok sayıda Yemek seçeneğine göz atmak için de Yemek.com adresine Çabucak uğrayın. Gereç listesinden püf noktalarına kadar Yemek çeşitlerine dair bilgilerin tamamını rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir