Seviyorsak Ne yapmalı?

Yaşam Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Seviyorsak ve karşımızdaki kişiden hoşlanıyorsak neler yapmalıyız?

İşte en çetrefilli durumlardan biridir bu. Gidilip söylense mi yoksa bir arkadaş aracılığıyla mı haber salınsa hiç bilinmez. Eller ayaklar dolanır ve ne yapılacağı da bilinmez. Bu tip durumlarda sevilen şahıslar haberi en son alır. Haber ona gidene kadar herkese ulaşmıştır ancak bir tek sevilen kişi durumdan habersizdir. İşte bu nedenle öncelikli olarak gerçekten bu sevgiyi karşı tarafla paylaşıp paylaşılmama kararı alınmalıdır. Eğer kendi içerisinde saklama kararı alındıysa ileride pişman olunabilir ancak sevgiyi sözcüklere dökerken de dikkat edilmelidir. Yoksa bu da ileride pişman olunacak durumların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Sevdiğinizi söyleyip söylememe kararı aldıktan sonra yapmanız gereken şey eğer söyleme kararı aldıysanız hangi yolla söyleyeceğinizi belirlemektir. İşte bu en zorudur aslında. Çünkü yer, zaman ve mekan bunun için uygun olmalıdır. İçip içip kızın ya da erkeğin karşısına çıkarsanız garantileyeceğiniz varken bile şansınızı kaybedebilirsiniz. Eğer karşı tarafın hayatında biri yoksa ya da sevdiği biri yoksa adım atabilirsiniz.

İlk adım sizden gelecekse uygun bir ortam bulmalısınız. Eğer ilk adımı bir arkadaş vasıtası ile atacaksanız o zaman da arkadaşınızı bu işi çok iyi kıvıran birinden seçmelisiniz. Aksi halde durum yüzünüze gözünüze bulaştırılabilir. Arkadaşınızın biraz çöpçatan ruhuna sahip olması ve karşı tarafın yumuşak karnını çok iyi yakalaması lazım. O nedenle hem sizin hem de onun çok iyi bildiği birisi bu işi kökten halledecektir.

Seviyorsan git konuş ama yapamıyorsan da bu işi bir bilene bırak deriz. İçine atıp da ileride çok pişman olma.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir