Yağ Yakımı İçin

Diyet ve Zayıflama Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Her kadının hayalinde fit bir vücut, ince bel vardır. Ancak ilerleyen zamanla birlikte besinlerdeki yağ oranının artmasıyla kilo alımı da hızlanmakta. Öte yandan iş hayatının yoğunluğuyla birlikte yemek yapmaya üşenmekte ve dışarıdan yemek söylemekteyiz. Bunlar da kilo almamızı etkileyen faktörlerden birisidir.
Öte yandan bazı besinler kilo almayı önlerken bazıları da istenmeyen yağlardan kurtulma süresini uzatmaktadır. Şimdi sizlere yağ yakımınızı sağlayacak önemli tüyolar vereceğiz.
>> PORSİYONLARINIZI KÜÇÜLTÜN. Son yıllarda dışarda yenilen yiyeceklerde porsiyon miktarları oldukça büyümektedir. Bu sebeple kalori alımı hızlanmakta ve aynı zamanda mide de genişlemektedir. Zayıflamanın önemli kurallarından biri yemek miktarını azaltmaktır. Örneğin dilim ekmeğiniz avuç içiniz, porsiyon etiniz de oyun kartı kadar olmalıdır.
>> DOYMAMIŞ YAĞ TÜKETİN. Tekli doymamış yağ tüketerek karın çevresindeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Örneğin ara öğün olarak 5 fındık yada salatanıza ekleyeceğiniz 1 tatlı kaşığı fındık yağı ve yarım avokado, karın bölgesindeki yağların yakımını sağlar.
>> BOL BOL VİTAMİN VE MİNERAL ALIN. Yeterli ve dengeli beslenmenin, aynı zamanda hızlı kilo vermenin en önemli noktalarından birisi vitaminler ve minerallerdir. Ancak işin abartısına kaçmadan gün içinde yeterli miktarda almalısınız.
>> POSA TÜKETMELİSİNİZ. Posa açlık hissini geciktirmektedir, bağırsak hareketlerini arttırmakta ve aynı zamanda midenizin boşalma hızını da yavaşlatmaktadır. Yani posalar zayıflamanıza yardımcı olur. Meyve suyu yerine meyvenin kendisini tercih etmelisiniz. Kabuklu yenebilen besinleri soymadan kabuklu yemelisiniz.
>> YAPAY TATLANDIRICI KULLANMAMALISINIZ. Yapay tatlandırıcılar bir nevi işlem görmüş şekerlerdir. Yapay tatlandırıcılar her ne kadar göze minik gelse de kilo alımına sebep olmaktadır.
>> BOL SU İÇMELİSİNİZ. Eğer sağlıklı bir bedeniniz olsun istiyorsanız günde 2 ila 2.5 litre arasında su içmelisiniz. Yani 10/12 bardak su sizler için çok önemlidir. Özellikle her öğününüzde yemeğinize başlamadan önce mutlaka su içmelisiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir