Arkadaşızdan Sadece Arkadaş Değilize

Genel, Yaşam Ağu 20, 2022 Yorum Yok

Eskiler ne derdi ‘Sadece arkadaşız’.. Şimdikiler de diyor ki ‘Sadece arkadaş değiliz..’

Bu iki ayrım ne anlam ifade ediyor. Hemen açıklayalım. Eskiler bir ilişkiye başlamadan önce karşılıklı konuşup sohbet ederlerdi. Birbirlerini tanıma yoluna giderler ve bunun için arkadaşlık ederlerdi. Gerçekten eskiden ilişkilerin adı arkadaşlıktı. Şimdi ise durum değişti ve arkadaşlar ile aşk yaşamaya meyil edildi. Durum böyle olunca da arkadaşa da yan gözle bakılmaya, arkadaş ilişkileri farklılaşmaya başladı. Yaşanılan duruma da şu cümle ile açıklık getirilmeye çalışılıyor:

Sadece arkadaş değiliz..

Bu cümle aslında sadece arkadaş olmadıklarını, aralarında cinsel bir yakınlaşmanın da olduğunu gösteriyor. Yeni nesil arkadaşlıklarını da aşklarını da böyle yaşamak istiyor. Ne diyelim.. Ancak bu işin gençler arasında son derece yayıldığını ve moda haline geldiğini belirtmek isteriz. Şu sıralar bu cümle ağızlarda pek bir dolanır oldu. Çoğu insan arkadaşlarıyla sadece arkadaş ilişkisi yaşamıyor. Aynı zamanda aralarında güçlü bir etkileşim var ve bu etkileşim de onları cinsel yönden birbirine çekiyor.

Bu türlü bir ilişkiye ne denir biz bilemedik. Adını siz koyun. Ancak eski nesil ‘Sadece arkadaşız’ cümlesi artık out oldu ve rafa kaldırıldı. Şimdi ‘Sadece arkadaş değiliz..’ deyişi moda. Uyarsınız ya da uymazsınız bilemeyiz ama yeni neslin aşk ve arkadaşlık kavramı bu şekilde.. Yeni nesil hislerinden çok hormonlarına güveniyor. Öyle bir kavram karmaşası içindeler ki hayatlarındaki kişileri ne arkadaş ne de sevgili olarak tanımlayabiliyorlar. Belki de bizim kafa eskimiştir artık. Belki de onlar haklıdır. Kimin haklı olduğunun da bir önemi yok aslında. Sadece devir değişiyor ve insanlar değişiyor. Bakış açıları ile birlikte yaşanan ilişkiler de değişiyor.

Eskiden arkadaş sevgili olamazdı, sevgili arkadaş olamazdı. Herkesin yeri belliydi. Yeni nesil insanların yerini belirleme konusunda biraz zorlanacağa benziyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir