Arkadaştan Sevgili

Genel, Yaşam Ağu 20, 2022 Yorum Yok

Eski sevgiliden arkadaş olur mu diye tartışırken yeni bir tartışma konusu gündeme geldi. Acaba arkadaştan sevgili olur mu? Eski sevgiliden arkadaş olma ihtimaline bakılırsa arkadaştan sevgili olma ihtimali çok daha yüksektir. Eğer arkadaşınızla çok iyi anlaşıyor ve ilişkinizin önünü ‘Arkadaşız biz’ diye kestirip atmadıysanız bu arkadaşlık daha da yakınlık kazanarak bir ilişkiye doğru gidebilir.

Arkadaştan Sevgili Olur mu?

Arkadaşlar çok iyi anlaşıyorsa ve her ikisinin de hoşlandığı birisi yoksa, karşılıklı olarak ilişki modeli kesin çizgilerle belirlenmediyse o zaman bu arkadaş ilişkisi bir birlikteliğe dönebilir. Çok daha kolay bir yoldur aslında. Tek yapmanız gereken karşı tarafın arkadaşlık fikrini öğrenmenizdir. Arkadaşsanız zaten bunu öğrenmek de çok zor olmayacaktır. Eğer size meyil gösterme zaafiyeti sezdiyseniz ve o bunu sırf sizinle arkadaşlığı yıpranmasın diye sürekli dizginliyorsa o zaman bu ilişkiyi mutlu bir birlikteliğe taşıyabilirsiniz. Ancak şunu bilmelisiniz ki arkadaşa bir sevgiliden daha çok ihtiyacınız varsa o zaman bırakın arkadaşlarınız arkadaşınız olarak kalsın ve bu güzel ilişkiyi bozmayın. Çünkü içine cinsellik girilen arkadaşlık bir daha eski haline dönmüyor. Cinselliğin yaşanması arkadaşlığı da zedeliyor.

Arkadaşınız olan kişiyle çok iyi anlaşıyor ve her ikiniz de sevgili olmaya meyil gösteriyorsanız öncelikle bu konuyu konuşmalısınız. Gerçekten güzel bir ilişki yaşamak niyetindeyseniz sevgili olmalı yoksa arkadaş olarak kalmalısınız. Normal bir kişi ile asla böyle bir pazarlığa giremezsiniz ancak arkadaşınız olan kişi ile aranızdaki samimiyetten dolay böyle bir konuşma yapabilirsiniz.

Sadece cinsellik ihtiyacını karşılamak için arkadaşınıza yönelmeyin. Onu gerçekten seviyorsanız ve o da sizi seviyorsa bu duruma yönelin çünkü cinsellik odaklı ilişkiler yürümemektedir.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir