Balkabağı Maskesiyle Güzelleşin

Güzellik, Sağlık Ağu 16, 2022 Yorum Yok

Balkabağını genelde tatlı yapımında düşünürüz. Ardından balkabağı yemeklerde, daha sonra da çorbalarda kullanılan bir sebzedir. Mutfaklarımızda vazgeçemediklerimizin listesinde yer alan balkabağı aslında kozmetik alanında da cildimizin 1 numaralı dostu olmaya adaydır. Kozmetik firmalarının da baş tacı olan balkabağının faydaları ise neredeyse saymakla bitmez.

Balkabağı yüksek oranda temizleme ve aynı zamanda nemlendirme oranına sahiptir.

Balkabağının güzellikle ilişkisi

Balkabağının onarıcı etkisi bulunmaktadır. Çevresel faktörlerden, kullanılan makyaj malzemelerinden ve güneş ışınlarından da zarar görmüş ciltlere balkabağı kullanılması büyük yarar sağlar. Çünkü balkabağının içerisinde cildi yenileyen ve nemlendiren A vitamini bulunmaktadır. Bu sebeple balkabağı temizler ve aynı zamanda nemlendirir.

Kuru ciltlerde kırışıklık problemi sıklıkla yaşanmaktadır. Kuru ciltler diğer cilt tiplerine göre daha hızlı yaşlanmaktadır.  Kuru ciltlerin yaşlanmasının sebebi kuruluk sebebiyle ölü derilerin bir katman oluşturmasıdır. Bu sebeple balkabağı maskesi sayesinde nemlendirme sağlanabilir ve kuru ciltlerin önüne geçilebilir.

Balkabağı gözeneklerin sıkışmasına yardımcı olmaktadır. Genişleyen gözeneklerin içine toz ve kir dolar. Bu da ciltte akne oluşmasına sebep olmaktadır. Balkabağı maskeleri sayesinde gözenekler sıkılaşır ve daha geç yaşlanma gerçekleşir. Bal kabağı aynı zamanda kadınların korkulu rüyası olan göz altında oluşan morlukların da düşmanıdır.

Balkabağı gözaltında oluşan morlukları yok etmeye de yardımcıdır.

Haşlanmış 2 yemek kaşığı bal püresinin içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve süt, 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Ardından peeling yapılmış temiz cilde bu karışım uygulayın ve 20 dakika sonra temizleyin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir