yasamvediyet.com | Kolay ve Sağlıklı Zayıflama

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik Nedir?

admin admin -
58 0

Genital estetik, genital bölgede olan Biçim bozukluklarının tedavi edilmesi için gerçekleştirilen cerrahi sistemidir. Genital bölgede meydana gelen Biçim bozuklukları özgüven sorunlara ve günlük hayatta Olumsuz durumlara neden olmaktadır.

Vajinal cerrahi ve bayan genital estetik cerrahisi olarak da bilinen bu cerrahi operasyonlarda, kişinin kendine olan özgüvenin kazandırılması ve cinsel hayatında partneri ile ahengi amaçlanmaktadır. Estetik genital cerrahi süreçleri, labioplasti, vajinoplasti, kliteroplisti, majoraplasti, klitoral hudoplasti, perine estetiği, monsplasti, Aka dudak yap dolgusu, ve himenoplasti olarak isimlendirilmektedir.

Genital estetiğe muhtaçlık duyulan durumlar?

İdrar kaçırma, doğum sonrasında sarkmaların oluşması, cinsel isteksizlik, cinsel işlev bozukluğu, kalıtsal ve gelişimsel sorunlardan Dolayı genital estetiğe muhtaçlık duyulabilmektedir. Kadınlar için labioplasti süreci, vajinanın İç dudakları olarak bilinen labium minör, Hariç dudak olarak bilinen labium majör ve labial asimetri olarak bilinen asimetril dudak manzarasının cerrahi olarak düzeltilmesidir. Kadınlar için himenoplasti süreci, Kamu lisanında kızlık zarı olarak bilinen, cinsel münasebet yahut alınan fizikî vuruş ile ziyan görmüşolan hymen bölgesinin onarılmasıdır. Kadınlar için vajinoplasti süreci, olağan doğum sonrasında, cinsel bağ sonrasında, ıslak faktörü üzere etkenler sonrasında genişleyen vajinanın sıkılaştırılmasıdır.

Genital Estetik Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Genital estetik ameliyatı öncesinde uzman bir tabip ile görüşmek gereklidir. Vajina estetiği öncesi, hekiminizin Yemek yeme teklifine dikkat ederek muhakkak bir mühlet bir şey yememeye İtina göstermelisiniz. Vajinoplasti öncesi işlemler ortasında ön bir süreç bulunmamaktadır. Cerrahi operasyonlardan Evvel ferdî bakımınızı yapmanız gereklidir. Genital estetik süreçlerinden Evvel beklenmeyen bir tedavi ve/ yahut yanlış uygulamalardan kaçınmak gayesiyle hekim seçimi hayli değerlidir. Cerrahi operasyon öncesinde nizamlı olarak kullanılan bir ilaç yahut kronik rahatsızlık varsa evvelden hekiminize bildirmeniz gereklidir.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vajina estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin ortasında genital bölgenin nemli kalmamasına dikkat edilmelidir. Cinsel alakaya dört haftalık bir Uzaklık verilmesi gerekir. Dar kıyafetler ve devinim kabiliyetini kısıtlayan giysilerden Irak durmak gereklidir. Spor faaliyetlerine Ara vermek yalnızca hafif bir yürüyüş yapmak yararlı olmaktadır. Şahsî bakımı içeren epilasyon üzere uygulamaları da hekiminizin tavsiyesine nazaran uygulamak kıymetlidir. Yüzme ve bisiklet üzere sportif faaliyetlere de Aralık vermek Gerekli olacaktır. Vajinoplasti öncesi işlemler için hekiminiz teklifine Müsait davranmak gereklidir. Vajinal ameliyatlarda ameliyatın cinsine nazaran 1 gün hastanede kalmak önerilebilmektedir. Genital bölgenin pak turulması da en Fazla dikkat edilmesi gereken durumlar ortasındadır. Ameliyat bölgesinde aşikâr belgisiz bir iz kalabilir. Hastanın tertipli bakımına ve beslenme biçimine nazaran de düzgünleşme müddeti değişkenlik göstermektedir. Vajinal estetik lazer teknolojisi ile gerçekleştiriliyorsa düzgünleşme süreci Fazla daha süratli gerçekleşebilmektedir.

Genital Estetik Fiyatları

Vajina estetiği fiyatları ameliyatın tipine ve hastanın durumuna nazaran belirlenmektedir. Bunun haricinde ek olarak hastanın hangi hastaneyi seçtiği de kıymetlidir. Ameliyatı gerçekleştiren cerrahın uzmanlığı da ameliyatların fiyatını belirlemek için etkenlerden biridir. Her hasta için standart bir fiyat belirlemek de birebir vakitte Mümkün değildir. Uzman bir hekimin muayenesi sonucunda bütün süreçler de göz önünde bulundurularak fiyat belirlenmektedir.

Genital Estetik için Gerçek hekim Nasıl Seçilir?

Genital estetik alanında uzmanlaşmış bir tabip seçilmelidir. Vajina estetiği plastik operatör seçimi daha sonradan pişmanlık duymamak için hayli kıymetlidir. Genital estetik ameliyatlarını jinekolog yahut operatör hekimler gerçekleştirmektedir. Bu uzmanlıkların haricinde plastik cerrahi alanında da genital estetik bir bahistir ve bu alanda seçilen tabibin uzmanlığına da dikkat edilmesi gereklidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir