Kirpik uzatma için meskende yapılabilecekler

Yaşam Eki 26, 2022 Yorum Yok

Anlamlı ve hoş bakışlar için gür ve uzun kirpikler çok değerli. Seyrek ve kısa kirpiklere sahipseniz ümitsizliğe kapılmayın! Kalıcı yollarla hayalinizdeki kirpiklere sahip olabilirsiniz. En yakın arkadaşınız olarak sizlere, kirpik uzatma için tesirli formüller sunuyoruz. İstediğiniz üzere bir sonuç elde etmeniz için bu prosedürleri tertipli olarak uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Vazelin ile kirpik uzatma

Vazelin, kirpikleri ziyanlı unsurlardan korur ve dökülmeleri azaltır. Tıpkı vakitte, kirpikleri nemlendirerek gürleştirir. Vazelini yatmadan evvel, hatta gün içerisinde de uygulayabilirsiniz.

Doğal yağlarla kirpik uzatma

Hint yağı, zeytinyağı ve E vitamini üzere besleyici yağlar, kirpiklerinizi güçlendirir ve uzatır. Bu üç yağı bir kavanozun içinde karıştırın. Biten maskaranızın fırçasını çıkarıp güzelce temizleyin. Yatmadan evvel bu karışımı pak fırça yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Fırça temizlemekle uğraşmak istemiyorsanız, pamuklu çubuklardan yararlanabilirsiniz. Tertipli uyguladığınızda sonuca inanamayacaksınız.

Maskara seçimine dikkat edin!

Makyajın olmazsa olmazı maskara, günlük kirpik bakımında size yardımcı olabilir. Besleyici içeriğe sahip bir maskarayla kirpiklerinizi boyarken güçlendirebilirsiniz.

Kirpik kıvırıcılara dikkat!

Kirpikler çok hassastır ve en ufak bir müdahalede koparak dökülürler. Kirpiklere en çok ziyan veren alışkanlıklardan biri kirpik kıvırıcı kullanmaktır. Kirpik kıvırıcıların tesiri şahane olsa da kirpiklerinize ziyan verir. Bu yüzden, özel günler dışında kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Yatmadan evvel maskaranızı temizleyin!

Uzun müddet kalan maskara, kirpiklerin kırılmasına ve dökülmesine neden olur. Gece boyunca kirpik tabanları tıkalı kalır. Bu da yeni kirpiklerin çıkmasını maniler. Bu nedenle, yatmadan evvel göz makyajınızı kesinlikle temizleyin.

Kirpik uzatma için konutta yapılabilecekleri öğrendiniz. Kaş ve kirpik gürleştiren doğal sistemler için

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir