Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir?

Diyet ve Zayıflama, Sağlık Eyl 17, 2022 Yorum Yok

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte tezgâhlarda pek çok sebze gibi lahanalar da yerini aldı. Bildiğiniz gibi lahana sebzesi diyet için önerilen en sağlıklı sebzelerden bir tanesi.  Lahana suyu diyeti ise hızlı kilo vermenize yardımcı olacağı gibi aynı zamanda hem çok sağlıklı hem de çok fazla detoks etkisine sahip bir diyet türü. Bu da demek oluyor ki lahana suyu diyeti ile sağlıklı bir şekilde zayıflarken vücudunuzda biriken ödemi ve birikmiş toksinleri de bu sayede vücudunuzdan atabileceksiniz. Vücudumuzda birikmiş ödem ve toksinler sağlığımızı ciddi ölçüde tehlikeye atarken aynı zamanda yaşam kalitenizi düşürerek hayattan keyif almanızı da engeller. Lahana suyu diyeti ile vücudumuzda bulunan fazla kilolarınızdan kurtulabilir istediğiniz estetik bir vücuda kavuşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Lahana yapraklarının uygun ölçüde  su ile kaynatılarak elde edildiği bu diyet türü vücudumuzdan  sadece fazla kilolarınızı ve biriken toksinleri atmanızı sağlamaz, aynı zamanda da kansere karşı da vücudumuzu korur ve direncimizi artırır. Bilimsel olarak lahananın faydaları uzun zamandır bilinmekte ve lahana pek çok tedavi içinde kullanılmaktadır. Üstelik lahana suyu  ile yapılan diyet sizi aşırı derecede açlıkla sınamayacağı için vücut dengeniz bozulmaz. Böylece diyet yapmaya devam ederken inancınız ve motivasyonunuz da kararlığını aynı ölçüde korur. Lahana suyu diyeti için kür tarifine geçmeden önce küçük bir de hatırlatma yapalım. Hazırlayacağınız kürleri günlük taze olarak tüketin. Fazlaca hazırlayıp birkaç gün boyunca aynı lahana suyunu tüketmeyin!

Lahana Suyu Kür Tarifi

Malzemeler: 5 adet beyaz lahana yaprağı ve yaklaşık 700 ml su

Hazırlanışı: Kaynayan 700 ml suyun içine 5 adet lahana yaprağı atın ve kısık ateşte 7-8 dakika kaynatın.

  • İlk 5 gün boyunca sabah-akşam olmak üzere her gün bir bardak
  • Sonraki 7 gün boyunca her gün 1 su bardağı
  • Sonraki 7 gün boyunca 2 günde 1 su bardağı
  • Sonraki 7 gün boyunca 3 günde 1 su bardağı
  • Sonraki 7 gün içinde sadece 1 su bardağı
  • Altıncı haftaya tekabül eden sonraki 7 günde ise hiç içilmeyecek
  • Yedinci hafta olan son 7 günde ise sadece 1 su bardağı içilecek.

Lahana Suyu Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Lahana suyu diyeti neticesinde detoks etkisi ile büyük ölçüde vücudunuzu arındırmanın yanında kişiye göre değişmekle birlikte haftada 4 kiloya kadar zayıflamanız mümkün. Lahana suyu diyeti uygularken elbette 7 hafta boyunca sadece lahana tüketmeyecek normal beslenmenize devam edebileceksiniz ancak bu beslenme mutlaka ve mutlaka sağlıklı besinlerden oluşmalı ki uyguladığınız kürün faydasını maksimum düzeyde görebilesiniz.

Lahana suyu diyeti yaparken mutlaka 3 beyaz diye adlandırılan un, tuz ve şekerden uzak durmanızda fayda var. Bunun yanında bir de günlük egzersizleriniz ile az yağlı beslendiğinizde kilo vermeniz hiç de zor olmayacak.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir