Maydanoz Suyu Diyeti | Kürü Nasıl Hızlı Kilo Verdirir?

Diyet ve Zayıflama, Sağlık Eyl 17, 2022 Yorum Yok

Maydanoz suyu diyeti nasıl kilo verdirir, kaç kilo zayıflatır, dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir gibi sorularınıza cevap bulabileceğiniz bu makalemize kilo verme sürecinin neden zor olduğuyla başlayalım. Kilo verme süreçlerinin oldukça zor zamanlar olduğunu biliyoruz. Kilo vermek isteyenlerin birçoğu da bunun farkında ve bu yüzden o sürece giremiyorlar. Kilo vermek için ciddi anlamda planlama ve yöntemlerin belirlenmesi hususuna eğilmelisiniz. Yaşamınızdan neleri feda edebileceğiniz, normal yaşam koşullarının dışında neler yapabileceğiniz ve uygulanacak diyet ile spor faaliyetleri bir an önce belirlenmelidir. Bildiğiniz gibi kilo problemi yaşayan insanların birçoğu fazla besin tüketiminden yakınıyor. Bu yüzden de kilo vermenin ilk aşamasında diyet uygulamak gerektiğini söylemek yanlış olmaz. İnsanların ulaşabileceği bir sürü diyet türü mevcuttur. Bunlara Dash diyeti, Pritikin diyeti, alkali diyeti ve maydanoz suyu diyetini örnek verebiliriz.

Sizler için kilo vermenize yardımcı olacak maydanoz suyu diyetini inceledik ve tüm ayrıntılarıyla derlemeye çalıştık. Kilo vermeye yardımcı olan maydanoz suyu diyeti ile ilgili ayrıntılara geçmeden önce dikkat etmeniz gereken diğer noktalara yer verelim.

Maydanoz Suyu Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Maydanoz suyu diyetini uygularken, bunun tek başına mucize bir faydası olacağı düşüncesini kafanızdan çıkartın.
 • Maydanoz suyu diyetini uygularken aynı zamanda egzersiz faaliyetlerinde bulunmak, kilo verme sürecini 2 kata kadar hızlandırır.
 • Bu diyetin uygulamasının yanında başka yardımcı uygulamaları da kullanabilirsiniz.
 • Kilo almanıza sebep olan yüksek kalori ve yağ içeren besinlerin tüketiminden uzak durmalısınız.
 • Maydanoz Suyu Diyeti Nedir?
 • C vitamini açısından zengin olan maydanoz bitkisini hemen her yaştan insanın tüketmesi tavsiye edilmektedir. Toksin atmaya yarayan bir besin olması sebebiyle sağlığı koruduğu bilinir.
 • Maydanoz suyu diyetinin zayıflatma özelliğinin yanı sıra güzelleştirme özelliğinin de olduğu ortaya çıkmıştır. Bu sebeple gün geçtikçe bu diyeti uygulayanların sayısı artıyor. Ter ve idrar söktürücü olması onun faydalarını arttırıcı özellik gösteriyor. Maydanoz suyu hazırlanırken kökü ve yapraklarını birlikte kullanabilirsiniz.

 

Maydanoz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz suyu diyetinin en güzel yanı kolay yapılabilir olması ve ekonomik olmasıdır. Bu diyetin hazırlanışından bahsetmeden önce malzemelerini sıralamak doğru olacaktır.

Maydanoz Suyu Malzemeleri:

 • Sapı az olacak şekilde 8 adet maydanoz
 • 4 tatlı kaşığı limon suyu
 • 4 su bardağı içme suyu

Maydanoz Suyu Hazırlanışı:

Yukarıda saymış olduğumuz malzemelerin tümünü güzelce karıştırmalıyız. Karıştırdığımız bu malzemelerin daha kolay içilmesini sağlamak için robottan geçirmemiz yararımıza olacaktır. Tümüyle sıvı bir hal alan maydanoz suyu diyeti karışımının içimi daha uygun bir kıvama gelir.

 

Maydanoz Suyu Kürü Diyetinin Uygulanışı

 • Hazırlanan karışım gün içerisinde 2 kere toplam 2 su bardağı şeklinde tüketilir.
 • Maydanoz suyu karışımının 2 günlük olduğunu hesaba katarsak, gün aşırı bu karışımı hazırlamamız gerekmektedir.
 • Maydanoz suyu diyetinin 15 gün boyunca uygulanması gerekmektedir.
 • 15 gün sonunda 1 hafta ara vererek 15 günlük yeni bir periyota başlamanız gerekiyor.

 

Maydanoz Suyu Diyeti Gerçekten Zayıflatır mı?

Maydanoz suyu diyetini uygulayan insanlardan topladığımız genel bir bilgiye göre, uygulamaya başladıktan ortalama 1 ay sonra zayıflamaya başladıklarını öğrendik. Yağların erimeye başlaması ile birlikte ilerleyen aylarda özellikle bel ve basen bölgelerinde incelmeler olduğu tespit edilmiştir.

Kalıcı bir zayıflığa kavuşmak isteyenlerin bu diyeti uzun bir süre uygulaması gerekiyor. Aynı zamanda spor faaliyetlerinin de hayata enjekte edilmesi ile birlikte, daha çabuk ve daha kalıcı bir zayıflık elde edilebiliyor.

 

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Sadece zayıflatma özelliğiyle kalmayıp, hastalıkların tedavi sürecine de yardımcı olabilen bu bitkinin yararları hakkında yaptığımız incelemeler aşağıdaki gibidir.

 • Antioksidan olması sebebiyle kanı temizleyebilir.
 • Soğuk algınlığına iyi gelebilir.
 • Sindirim sistemini düzenleme özelliğinin olduğu bilinmektedir.
 • Kanser tümörlerinin oluşumunu engellediği yönünde bulgular bulunmaktadır.
 • İdrar söktürücü olduğu için vücutta bulunan fazla suların atılmasını sağlayabilir.
 • Böbreklerdeki taş ve kumların temizlenmesinde faydalı olabilir.
 • Troid hormonlarının düzenlenmesinde rol oynar.
 • Hafızayı güçlendiriebilir.

 

Maydanoz Suyu ile Zayıflayanların Yorumları

Kullanıcı 1: Arkadaşlar bu maydanoz suyunu kaynattıkdan sonra dolapta muhafaza edip kullanmayın sakın. Bu karışımı günlük olarak yapın ve öyle tüketin. Hatırladığım kadarıyla bu şekilde muhafaza edilen maydanoz suyundan Seda Sayan zehirlenmişti. Hatta bu olay sonrasında TV’ de her zaman taze yapın tüketin, benim çektiklerimi siz de çekmeyin diye söylüyordu. Bunun yanında da maydanoz suyu sayesinde epey kilo verdiğini de dile getiriyordu. Bu karşımı ben denemedim, soğan ve lahana suyunu kullanarak kilo verdim. Bu tarz kaynatılmış sular için hep iğrenç deniliyor ama kilo vermek istiyorsak içimi zor olsa da bunlara katlanmamız lazım.

Kullanıcı 2: Kanamayı arttırabildiği için ben regl dönemleri dişinda kullanıyorum. 3 ya da 4 sap maydanozu 2,5 su bardağı suyun içerisinde kaynatıyorum. Bu su ılıdığı zaman içine limon suyunu sıktıktan sonra yarısını burnumu tıkayıp içiyorum. Arta kalan diğer yarısını da sabah uyanır uyanmaz aç karnına içiyorum. Bu uygulama basen bölgesini çok güzel eritiyor.

Kullanıcı 3: C vitamini yönünden oldukça zengin olan maydanozun suyu çok faydalıdır. Bu faydasının yanında maydanoz kilo da verdirir. Ancak maydanoz suyunun tüketimine dikkat etmelisiniz. Çünkü yüksek oranlarda içilmesi durumunda, maydanoz suyu tansiyonunuzu riskli derecede düşürebilir. Gün içerisinde sabah 1 bardak, akşam 1 bardak içebilirsiniz. Limona değinmek gerekirse, limon suyu tabi ki faydalıdır. Fakat limonun fazlasının mide asitliliğini dengesizleştireceğini unutmayın. Bu da ishal, midede yanma vb gibi durumlar yaratabilir. Bu hususlara dikkat ederseniz maydanoz suyu diyeti ile sorunsuz kilo verebilirsiniz.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir