Mutlu Evlilik İmkansız Değil

Yaşam Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Mutlu bir evliliğin ya da ilişkinin kapılarını aralamak imkansız değil aslında. Genelde bu durumları gözümüzde büyütürüz ve neden bizim de diğerleri gibi bir ilişkimizin olmadığını sorgular dururuz.

Günümüzde evlilikler yürümüyor. Evlenen çiftlerin yarısına yakını boşanıyor. Birliktelikler de kısa sürüyor. Acaba her zaman karşı tarafa suçu atarak bu durumun bu hale gelmesine mi neden olduk? Ne uzun ilişkiler ne de evlilikler aslında aşkı öldürmüyor. Onu öldüren biri varsa o da bu ilişkinin sahibi olan bizleriz.

Mutlu bir evliliği ya da uzun bir ilişkiyi sürdürmek için öncelikle bunun zorluğunu bilmelisiniz. Biraz özen gösterir ve anlayış geliştirirseniz hiçbir şey imkansız değildir. Şefkat ve bolca sevgiyi harmanlayıp ortaya sunabilirseniz uzun bir ilişki ve evlilik hayal değildir. Bunu herkes bilir ancak uygulama noktasında herkes sıkıntı yaşar. Meziyet bilmekte değil zaten uygulayacak iradeyi göstermekte..

Peki Ne Yapabiliriz? 

– Evlilik kararı aceleye gelmez. Acele etmeyin. Aileler ve evlenilecek kişi gözden geçirilmelidir. Gerçekten bir ömür boyu sürdürmek niyetiyle evlenilmelidir. Evlilik bir macera değildir.

– Değiştirmeye çalışmayın: Kimseyi değiştirmeye çalışmayın. Evlilik kurumu bir kişi görülüp beğenilerek kuruluyor. Sonrasında ‘Ben beğenmedim. Değiştireceğim’ deme hakkınız yok.

– Bireysel özgürlüklerinizden vazgeçmeyin: Evlenmiş ya da uzun bir ilişkiye adım atmış olabilirsiniz ancak siz hala bir bireysiniz. Bireysel özgürlüklerinizden ödün vermeyiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir