Neden İnsanlar Yanlış Kişiye Aşık Olurlar?

Yaşam Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Hayalinizdeki ilişkiyi asla yaşayamıyorsanız hayatınızda tıkanmış bazı durumlar var demektir. Eğer sürekli gidip yanlış insanlara aşık oluyorsanız ya da aradığınız ilişkiyi bir türlü bulamıyorsanız belki de bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuzdur.

Hayatta bazı zorluklar karşımıza çıkar. Borsada paramızın değeri düşebilir, aracımızla trafikte saatlerce bekleyebiliriz. Ancak bizim için de değeri hiç düşmeyen biri ya da trafiğin sonunda bizi bekleyen o özel insan varsa bunların hiçbiri sorun olmaz aslında. Herkes içgüdüsel olarak hayatını paylaşacağı insanı arar durur. Evlenilecek insanın kalmadığını düşünenler ya da evlenip de pişman olanlara kadar birçok farklı duygu ve düşüncede insan bulunmaktadır. Oysa bütün bu duygu ve düşüncelerin kaynağı biziz. Spiritüel gelişim uzmanları bunun sebebinin biz olduğunu söylüyorlar. Hayata verdiklerimizi geri alıyoruz onlara göre.

Bizler çoğu zaman negatif duygularla yetiştirilir ve büyürüz. Her zaman kendimize dönüp bakmadan etrafı suçlarız. Her zaman her şey bizim dışımızda gelişiyor olarak algılarız ve hayatı ona göre değerlendiririz. Oysa öncelikle kendimize bakmamız gerekmektedir. Hayattaki yanlış duygularımız ve negatif fikirlerimiz sayesinde önce kendimize set çekiyoruz. Kendimizi sevmeden başkasının bizi sevmesini bekliyoruz. Oysa önce kendimizi sevmeliyiz. Kendini seven bir başkasının aşkına ihtiyaç duymaz. Kendini seven kişi bu imajı etrafına da yayacağı için herkes tarafından fark edilerek sevilecektir.

Spiritüel gelişim uzmanları bu kadar çok insan yanlış kişiye aşık olmasının tesadüf olmadığını dile getiriyor. Çoğu insan benzer aile yapılarında yanlış yetiştirilerek büyütüldü. Çoğumuz çocuklarımıza sevgi veremedik. Çoğu insan kendini değersiz hissederek büyüdü. Bu da ileriki dönemlerde ilişkilerimize yansıdı. Kendimizi yeteri kadar sevmedik, kendimize değer vermedik. O nedenle de ilişkilerimizde benzer şeyler yaşadık.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir