Özel Günlerde Ayrılık Kararı Alınıyor

Yaşam Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Birçok ayrılık kararının özel günlerde alındığını biliyor muydunuz?

Kadınların en önem verdiği günlerin başında özel günler gelir. Kadınlar bu günleri unutmazken ve erkeğinden bu günleri unutmamasını isterken hay aksi erkek bugünü unutmuştur çoktan. Biz kadınlar erkeklerin bu davranışlarından bir sürü anlam çıkarırız ama oysa bilmeyiz erkekler bizler gibi bu günleri hatırlayarak yatıp kalkmıyorlar. Bir erkek unuttum diyorsa hakikaten o günü unutmuştur. Başka da bir anlamı yoktur.

Erkekler biz kadınlar gibi ince ve detaylı düşünmezler. Erkekler düz adamlardır. Onların hediye almasını ya da sürpriz yapmasını bekleriz ama yapmazlar. Bu durum kaç gün önceden o güne hazırlanan kadın ile erkek arasında krize neden olur. Bu gibi günler erkek ile kadınların ayrılma kararı aldığı günlerdir. Kadınlar özel günlere beklenti içinde giriyorlar erkek ise hiç farkında olmadan o güne yaklaşıyor. Kadınlar beklentileri karşılanmadığı zaman sinirleniyor ve erkekle kavga etmeye başlıyor. Bu kavga da ayrılıkla bitiyor.

Modern çağın belki de en kötü yanıdır bu. Bazı markalar bazı özel günlerden cirolarını katlarken, siz en iyi anlaştığınız kişiyle kavga etmek zorunda kalırsınız. Modern çağın ve kapitalist sistemin bu tuzağına düşmeyin deriz.

Tabi tek suçlu cirolarını katlayan firmalar değil.. Sosyal medya da bu durumda aynı derecede suçludur. Hayatlarını ‘paylaşım’ ve ‘fotoğraf’ odaklı yaşayan insanların varlığı sosyal medyada fazladır. Özel günlerini yaşayan ve bu yaşanmışlığı genele yayma çabası güden kişilerin varlığı nedeniyle kadınlar daha da bir gerilmektedir ve hıncını karşı taraftan çıkartmaktadır. Kişiler diğerlerinin eğlencelerini görüyor ve kendisi hatırlanmadığı için hayıflanıyor. Görgüsüzlüğünü halka açık teşhir etmekte hiçbir tereddüt yaşamayanlar, özel günleri daha da mahvediyorlar. Sosyal medyada gezen ve kendisi için eğlence tertiplenmeyenler de bu duruma bakıp hayıflanmaktan başka bir şey yapamıyor. Kişiler neden böyle bir hayatlarının ve ilişkilerinin olmadığı konusunda kendini sorgulamaya başlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir