Patlamış Mısır Nasıl Yapılır?

Patlamış Mısır Nasıl Yapılır?

Diyet ve Zayıflama Eki 03, 2022 Yorum Yok

Patlamış mısır dizi, filmlerin vazgeçilmez eşlikçisidir. Ancak yapılışı kolay gibi gözükse de herkes mısır patlatamaz. Kiminin mısırları tamamen patlamaz kiminin de patlasa bile kuru ve lezzetsiz olur. Bunları yaşamamak adına ve hazır patlamış mısırları aratmayacak derecede patlamış mısır yapmak için bazı ince ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Bunlara dikkat ettiğiniz takdir de her şeyiyle mükemmel bir mısır elde etmiş olacaksınız.

Gelelim patlamış mısır nasıl yapılır tarifi nedir kısmına, öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler; 1 su bardağı mısır, bir çay bardağı sıvıyağ, 1 çay kaşığı tuz ve derin bir tencere. Dilerseniz malzemelerin içerisine 1 çay kaşığı kadar da toz biber ekleyebilirsiniz. Emin olun böylesi de çok güzel oluyor denemeye değer, farklı bir lezzet ve görüntü ortaya çıkıyor. Ocağın en büyük gözüne tenceremizi koyup içerisine malzemelerimizi sırayla ekliyoruz. Ardından ocağın altını yüksek derecede açıyoruz ve tahta kaşık ile sürekli karıştırıyoruz. Karıştırma işlemini mısırlar patlamaya başlayana kadar devam ettiriyoruz. Ardından mısırlar patlamaya başladığında tencerenin kapağını kapatıp geri kalan mısırların da patlamasını bekliyoruz. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey, mısırların çok çabuk patladığı ve hemen yanabileceğidir. Yaklaşık 1-2 dakika içerisinde tüm mısırlar patlamış olacaktır.

Bu tarifi eksiksiz uygularsanız eğer yüzde yüz memnun kalacaksınız ve artık sinemada yediğiniz patlamış mısırı aramayacak evde kendi mısırınızı kendiniz hazırlayacaksınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir