Yaşlı gösteren makyaj yanılgıları

Yaşam Eki 26, 2022 Yorum Yok

Her bayan, makyajı daha uygun görünmek için yapar. Lakin kimi kolay makyaj yanılgıları buna mahzur olur. Hatta sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Yüksek Topuklar grubu olarak sizler için yaşlı gösteren makyaj yanlışları derledik. Özel haberimizi çabucak okumaya başlayın, genç ve sağlıklı bir görünüm için kaçınmanız gereken makyaj yanılgılarını öğrenin.

Yoğun fondöten seçimi

Kalın katmanla yüzü kapatan eserler artık tarih oldu. Artık mümkün olduğunca sıvı ve az kullanarak kapatan eserler tercih ediliyor zira çizgileri ortaya çıkaran, çizgilerin ortasına dolan o kalın katmanlar bireyleri olduğundan yaşlı gösterir.

Kapatıcı tonunun seçimi

Lekeleri ve yüzünüzde istenmeyen bölgeleri kapatan bir kapatıcı en güzel dostunuz olabilir. Koyu gözaltı halkalarını örten kapatıcıları can kurtaran olarak kullanabilirsiniz. Lakin Bülent Ersoy tarzı üzere, göz altınıza beyaz far geçmek, sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Aydınlatıcı kullanırken abartmayın!

Suya sağlam maskara tercih etmek!

Suya güçlü maskaralar çok başarılı işler çıkartsa da, günlük kullanımda kirpiklerinizi kurutur ve kalın bir yapısı olduğu için çok gerçek sürülmezse kirpiklerde topaklaşmaya sebep olur. Şayet düzgün bir makyaj tekniğiniz yoksa ve havuza makyajla girmeyi düşünmüyorsanız, günlük makyajda suya dayanıklı maskara kullanmayın.

Işıltılı gölgeler

Göz kapaklarına ışıltılı makyaj yapmak elbette yerine nazaran çok uygun lakin gölgelemeleri ışıltılı değil mat far tonlarıyla yapmak çok daha başarılı sonuç verecektir. Lavanta, yumuşak şeftali ve kahve tonlarında lakin mat farları tercih edin.

Vampir kırmızısı

Koyu renk bir kan kırmızı ruj sürmek için yüzünüzün öteki tonlarını çok uygun ayarlamış olmanız gerekir. Asırlardır kırmızı ruj dişiliğin sembolüdür fakat sahiden bunu taşıyabilecek dudak yapısına ve deri rengine sahip olup olmadığınızı güzel düşünün. Mercan, şeftali ve cilt tonunun koyusu da son derece seksi durabilir.

Allık uygulaması

Allık sürerken Heidi üzere yanağınızın iki noktasına kırmızı kondurarak lakin berbat bir makyaj yapmış olursunuz. Allık cildinizle uyumlu olmalıdır ve yanağınızda bir noktada toplanmamalı, dağılmış olmalıdır. Bir gölge üzere kullanılmalıdır. Tozlu kahverengiler, gül tonları başarılı seçimlerdir.

Kaş şekli

Kaşları nasıl aldığınız epey kıymetlidir zira bakışınızı, yüzünüzün manasını kaşlar verir. Çok ince alınmış kaşlar, bilhassa ortadan yanlış alınmış kaşlar küserlerse artık çıkmayabilirler. Yüzünüzün yaşlı yahut üzgün, karamsar, mutsuz görünmesine neden olabilirler.

Parlayan bir ciltle dolaşmak!

Makyajınızı yaptıktan sonra parıldayan bir hızla ortada dolaşmayın. Gerçek makyaj yüzde doğala en yakın duran makyajdır. Renksiz pudralar, makyajınızı sabitler ve yüzünüzdeki yağlı yahut yanlış sürülmüş bölgelerin parlamasını önler. Pudra kullanın!

Yaşlı gösteren makyaj yanlışlarını öğrendiniz. Makyaj hakkında öteki yazılarımız:

Işıltılı yaz makyajı için 5 ipucu

Sıcak havalara sağlam makyaj

Genç gösteren 8 makyaj tüyosu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir