Bedelli giysileriniz için 5 bakım önerisi

Yaşam Eki 26, 2022 Yorum Yok

Özel gününüzde ikram edilmiş yün kazak, çocukluğunuzdan bu yana sakladığınız kaşmir etek, annenizden hatıra ipek gömlek… En sevdiğiniz bedelli giysilerin daima sizinle olup memnunluk vermesi için 3 paklık ve bakım önerisi sunuyoruz.

Giyim stilinizde siyaha tartı veriyorsanız, vakitle renginin solduğunu ve yıprandığını fark etmişsinizdir. Meğer, siyah ceketiniz ofis için klasik modülünüz, küçük siyah elbiseniz özel davetler için kurtarıcınız olabilir. Hoş haber ise şöyle: Gerçek paklık deterjanı ve yıkama formülünü tercih ederek, en sevdiğiniz ve sizin için kıymetli giysilerinizi birinci günkü üzere canlı tutabilir, yıllar boyunca koruyabilirsiniz.

Yıkama kurallarına nazaran hareket edin!

İpek, yün, saten, kaşmir, pamuk üzere giysilerin yıkama kuralları birbirinden farklıdır. Pamuklu giysileri düşük ısıda çamaşır makinesinde yıkamak mümkündür. Lakin, ipek ve saten üzere narin kumaşlardan yapılmış giysileri düşük ısıda yıkamak, son derece değerlidir.

Giysileriniz için yararlı deterjanı seçin!

Giysilerinizi temizlerken bakım yapan, rengini koruyan deterjanlar tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede,

  • Giysilerinizin rengi canlı kalır.
  • Tüylenme yahut yıpranma olmaz.
  • Nazikçe temizlenir, yapısı korunur.
  • İlk gün üzere yeni ve canlı görünür.

Siyahların rengini canlı tutun!

Çok beğenerek aldığınız siyah giysinin birinci günkü üzere canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Siyahlara özel bakım deterjanı sayesinde rengi korumak, yıkamada kolaylık sağlamak ve vakit kazanmak mümkündür. Böylelikle, sevdiğiniz giysileri istediğiniz sıklıkta giyebilir, şık ve bakımlı göründüğünüzden emin olabilirsiniz. Renk muhafaza özelliği olan sıvı deterjanlar, yıkama sırasında kolay kolay çözüldüğü için giysilerinizden kolay kolay durulanır ve simsiyah hoşluğu korunur.

Kurutma metodunda ihtimamlı davranın!

Soğuk günlerde sıcacık tutan yün giysilerinizi korumak için kurutma prosedüründe ihtimamlı davranmalısınız. Mandalla ip yahut çamaşır askısına asarsanız, aşağı hakikat sarkıp formu bozulabilir. Bedelli giysilerinizi özel deterjan ile yıkayıp bakım yaptıktan sonra çamaşır askılığına düz bir biçimde serin. Bu sayede hem uygunca kuruyacak hem formu korunacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir