Chia tohumu zayıflatır mı, nasıl kullanılır?

Sağlık Kas 08, 2022 Yorum Yok

Son vakitlerde ismini sıkça duyduğumuz chia tohumu hakkında kapsamlı bir haber hazırladık. Chia tohumu zayıflatır mı, yararları nelerdir, nasıl kullanılır üzere birçok sorunun karşılığını bulabileceksiniz.

Chia tohumunu marketlerden, aktarlardan ve doğal besin satışı yapan internet sitelerinden temin edebilirsiniz. Ufak bir paket almanız kâfi olur, zira günlük iki Yemek kaşığı kullanma sonu vardır.

1. Chia tohumu yararları nelerdir?

Bilimsel araştırma sonuçlarında besin bedelleri tespit edildi. gövde sıhhati için faydalı öğeleri içerdiği tespit edildi. Omega 3, kalsiyum, protein, diyet lifleri, C vitamini ve magnezyum içerir ve yararlı besinlerden biridir.

2. Kilo vermeye Yardımcı olur mu?

Aslında şunu en başında belirtmeliyiz: Hiçbir besin, Biricik başına kilo vermenizi sağlamaz. Lakin, dolaylı yoldan zayıflama sürecini takviyeler. Chia tohumu özellikleri ile istikrarlı beslenme ve antrenmanla birlikte tüketildiğinde kilo vermeye Yardımcı olur.

3. Diyetle zayıflamayı sağlar mı?

Bu değerli besinin içinde bitkisel protein vardır. Bu sayede kişinin kendini daha uzun mühlet tok hissetmesine Yardımcı olur. Sonucunda ise, şahıs gerektiği kadar yer, iştahını istikrarlar ve kilo vermeye başlar.

4. Chia metabolizma hızlandırır mı?

Kalsiyum içeren bu besin, metabolizma hızlandırmaya Yardımcı olabilir. Bu sayede gövde daha Fazla kalori yakarak ve kilo vermeye başlayabilir. Kalsiyum ayrıyeten, sağlıklı diş ve kemik yapısı için gereklidir.

5. İnsülin direncine yararlı olur mu?

Chia tohumu, insülin direnci yahut diyabet hastaları için yararlı olabilir. Zira, dengelin insülin hormonu salgılamaya Yardımcı olur, kan şekerini düzenler. Günde 2 Yemek kaşığı ölçüsünde kullanmak ülküdür, fazlasından kaçınmalısınız.

6. Chia tohumu ne işe fayda?

  • Kalsiyum içeriğiyle metabolizmayı hızlandırıp daha Fazla kalori yakmayı sağlayabilir.
  • Protein özleriyle daha uzun mühlet tok tutup az yiyerek zayıflamaya Yardımcı olabilir.
  • Omega 3 yağlarıya daha çabuk doymayı ve iştah denetimi yapmayı destekleyebilir.
  • Magnezyum içeriğiyle Kas ağrıları ve adet sancılarını gidermeye Yardımcı olabilir.

6. Ziyanları ve Yan tesirleri nelerdir?

Karın şişkinliği: Çok ölçüde tüketimi karın şişkinliğe Sebep olabilir. Bu yüzden günde en Çok 2 Yemek kaşığı yemelisiniz.

Hamilelik süreci: Kimi araştırmalar, gebelerde bu besin tüketimini sakıncalı bulmaktadır. Hekiminize bu bahiste danışın.

İlaç kullanımı: Kan sulandırıcı ilaç kullananlar yahut yüksek tansiyon hastalığı olanlar kullanmamalıdır.

7. Şişkinlik ve kabızlığı giderir mi?

Kilo veremeyen birçok insanın asıl sorunu kabızlık olabilir. Kabızlıktan kurtulmak için posa ve lif içeren besinler tüketmek gerekir. Bu açıdan bakıldığında, yüksek diyet lifi içeriğiyle kabızlığı gidermeye ve münasebetiyle zayıflamaya Yardımcı olabilir.

8. Chia tohumu nasıl kullanmak gerekir?

Chia tohumu ile kahvaltı yahut Uzaklık öğün için puding yapabilirsiniz. Salatalara ekleyip daha uzun mühlet tok hissedebilirsiniz, ayrıyeten sağlıklı, lezzetli ve uzun mühlet tok tutan omletler yapabilirsiniz.

TIKLA OKU: CHİA TOHUMLU PUDİNG TARİFİ

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir