Limonlu su zayıflatır mı? Uzmanı açıklıyor!

Sağlık Kas 08, 2022 Yorum Yok

Sabah aç karnına içilen limonlu su zayıflatır mı yoksa bir efsane mi? Gelin, mevzuyu uzmanından öğrenelim: Diyetisyen Mine Bilge, limon suyun yararları ve zayıflamaya tesirini anlatıyor.

Diyetisyen Mine Bilge limonlu suyun yararlarını anlatıyor.

Özel haberimizin sonunda kilo Eda sürecini destekleyen meyveli detoks suyu tanımına ulaşabilirsiniz. Üstelik, ekonomik ve pratiktir.

  1. Limonlu su içmek sahiden yararlı mı?

Sağlığınıza yararlı limonu mutfağınızda bulundurun

Limon, içerdiği Varlıklı besin öğeleri açısından sıhhatimiz için faydalıdır. Bir su bardağı limonlu su içmek, sindirim sisteminin harekete geçmesine Yardımcı olabilir. Sabah uyandığınızda dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir bardak limonlu su içebilirsiniz. Bu sayede bağırsak hareketlerinizin düzenlenmesine Yardımcı olur.

Ayrıca, Türlü bilimsel araştırmalar limonun yağ yakmaya Yardımcı ve karaciğerden toksin temizleyici özellikleri olduğunu gösteriyor. Özetle, limonlu su zayıflamanıza dayanak olabilir.

  1. Limonlu su tanımı nedir, nasıl yapılır?

Limonlu suyu hazırlamak sahiden kolaydır

Esasında Fazla kolay bir Tanım lakin dikkat edilmesi gereken noktalar var. Kesinlikle, taze sıkılmış gerçek limon suyu kullanmalısınız. Bir su bardağı oda sıcaklığında suyun içine yarım limonun suyunu ekleyip karıştırın.

Yudum yudum ve şifa niyetine suyunuzu için. Akabinde sağlıklı ve besleyici kahvaltınızı yapın.

  1. Yağ yakmaya Yardımcı olur mu?

Diyet ve sporla birlikte kilo vermeyi destekler

Limonda C vitamini vardır. C vitamininin bedendeki yağın metabolize edilmesinde rol oynadığını düşündürecek birtakım araştırmalar vardır. “Amerikan Klinik Beslenme” Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma, kâfi ölçüde C vitamini Meydan iştirakçilerin antrenman sırasında yağ yakımını artırdığını belirtmektedir.

Araştırmacılar kâfi ölçüde C vitamini alanlarda daha düşük vücut kitle indeksi düzeyi görülebildiğini söylemektedir. C vitamini Biricik başına zayıflatıcı tesirde değildir lakin antrenman sırasında kâfi C vitamini tüketenlerin yağ yakımı daha düzgün olduğundan kiloları da daha azdır.

  1. Limonlu su detoks tesiri gösterir mi?

Karaciğer paklığına Yardımcı olabilir

İçeriğindeki sitrik asit nedeniyle enzim aktivitesini artırıp karaciğeri temizler münasebetiyle toksit hususların atımını hızlandırır. Toksit hususların bedende birikimi cildinizde elastikiyet kaybına neden olur, kırışıklıkları artırır. Limonlu suyun yaşlanmaya karşı tesiri büyüktür.

  1. Limonlu detoks suyu tanımı nedir?

Detoks suyuna limon eklenebilir.

Gün boyunca içmek üzere limonlu detoks suyu hazırlayabilirsiniz. Üstte bahsettiğim yararlı özellikleriyle hem sıhhatiniz hem kilo kaybınız için faydalı olabilir.

Malzemeler,

  • Bir litre oda sıcaklığında su
  • Bir adet limon
  • Bir adet salatalık
  • Bir adet tarçın

Hazırlanışı,

Limon ve salatalığı bol suyla yıkadıktan sonra dilimleyin.

Sürahiye bir litre su, limon, salatalık ve çubuk tarçını alın.

Üç saat kadar bekletin ve limonlu detoks suyu Amade olur.

  1. Limonlu su ne Vakit içilmelidir?

Limonlu su afiyet ve şifa olsun

Yukarıda tanımını verdiğim limonlu detoks suyunu Özellikle öğünlerden Evvel bir Aka bardak içebilirsiniz. Kalan kısmını ise gün içerisinde aralıklarla tüketebilirsiniz.

Pratik bilgi: Araştırmalarla kanıtlanan kan şekeri denetimine Yardımcı olan tarçın iştahınızı Denetim altına alırken zayıflamanıza da Yardımcı olacaktır.

Limonlu su içerek kendinizi ödüllendirin

Belirtmekte gerek görüyorum: Biricik başına limonlu su içmek zayıflatmaz. Beraberinde kesinlikle antrenman ve istikrarlı beslenme programı olmalıdır.

Diyetisyen Mine Bilge’ye limonlu su hakkında paylaştığı Bedelli bilgiler için “Yüksek Topuklar” bayan portalı olarak teşekkür ederiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir