Doğru insanı bulmanın kolay yolu var!

Yaşam Kas 08, 2022 Yorum Yok

Sizin için yanlışsız insanı bulmak ve hayalinizdeki aşkı yaşamak için kolay bir yol var! Arkadaşlık uygulaması sayesinde, size en Müsait şahısla tanışabilirsiniz.

Üyeleri eşleştirmek için çoktan seçmeli sorular soran OkCupid, Türk kullanıcılarına ait İlgi alımlı bilgiler barındırıyor. Bu sayede, karşıdaki kişinin verdiği karşılıklar ile uygunluğunuz tespit ediliyor.

Teknolojinin giderek bireyleri yalnızlaştırdığı düşünülse de bunun tahlili Tekrar teknoloji ile bulunuyor. Amerika merkezli arkadaşlık uygulaması OkCupid, rekabette ayrım yaratan ve dünyada Fazla yaygın hale gelen uygulamalardan biri.

Türkiye’de de süratle büyüyen OkCupid öbür uygulamalara nazaran daha seçkin bir kitleye hitap ediyor. Sloganı “match on what matters” olan OkCupid büsbütün fiyatsız. Uygulamada kullanıcılara onlarca soru soruluyor ve Özel bir algoritma ile yanlışsız şahısla eşleşmeleri sağlanıyor.

Birlikte eğlenip gülmeye Ehemmiyet veriyor

Dünyanın önde gelen Amerika merkezli arkadaşlık uygulaması OkCupid, Türk kullanıcılarının bağa nazar açılarını içeren bilgilerini paylaştı. Bu bilgilere nazaran Türklerin alakada en Ehemmiyet verdikleri bahislerin başında espri anlayışı geliyor. Kullanıcıların yüzde 99’u eşlerinin espri anlayışının “önemli” olduğunu vurgularken, yüzde 77 espri anlayışının “çok önemli” olduğuna dikkat çekti.

Türkler Önemli alakalar kurmak istiyor

Öte yandan OkCupid’in kullanıcılarının yüzde 72’si “ilişki Önemli bir Vaziyet aldığında taahhüt vermekten korkmadığını”, yani Önemli bir alaka istediğini belirtti. Önemli bağlantı isteyenlerin oranı erkeklerde yüzde 74 iken bayanlarda bu Oran yüzde 69’a düşüyor.

Banka hesaplarını başka tutmak istiyor

Kullanıcıların eşleriyle banka hesaplarının ortak olmasını isteyip istemedikleri sorulduğunda ise yüzde 75’i farklı hesap istediklerini söylüyor. Bu Oran bayanlarda 85 iken, erkekler yüzde 71. Bu bulgular bayanların finansal bağımsızlık konusuna Ehemmiyet verdiklerini gösteriyor.

Futbol ilgisine nazaran tercih ediliyor

Eşinizin futbol merakını nasıl karşılarsınız, onunla maça masraf ya da izler misiniz sorusuna kullanıcıların yalnızca yüzde 39’u evet derken, yüzde 61’i hayır yanıtını vermiş. Futbol eşler ortasında ayrıştırıcı bir rol oynuyor.

Burç ahenkleri pek dikkate alınmıyor

Astroloji, sanılanın bilakis Türk kullanıcılar için ilgide belirleyici bir Faktör değil. Kullanıcıların yüzde 66’sı burçların bağlarında Değerli olmadığını belirtiyor. Öte yandan Birlikte olacak kişinin Yalın mi yoksa karmaşık bir Benlik mi olmasını istersiniz sorusuna kullanıcıların yüzde 60’ı, Yalın diye Karşılık veriyor.

Match Group’un uygulamalarından OkCupid, eşleştirme konusunda Özel bir algoritma kullanıyor. Sloganı “Match on what matters” olan OkCupid, yanlışsız kişiyi bulmaları için kullanıcılara Fazla sayıda soru soruyor.

Eşle Bir arada yapılan toplumsal aktivitelerin başında TV Show’u izlemek geliyor. Kullanıcıların yüzde 62’si eşle Birlikte vakit geçirirken en Fazla TV Show’larını izlemekten keyif alıyor.

Kadınlar için ailelerin muahedesi Fazla önemli

OkCupid kullanıcılarının yüzde 35’i çocuk istemediğini, yüzde 60’ı bir ya da iki çocuğun kâfi olduğunu, yüzde 6’sı ise 3- 4 çocuk olabileceğini belirtiyor.

Öte yandan Türkler için ilgide yahut evlilikte ailelerin mutabakatı ise Aka Ehemmiyet taşıyor. İştirakçilerin yüzde 51’i eşlerinin aileleriyle kesinlikle güzel muahedesi gerektiğini düşünüyor. Bu Oran bayanlarda yüzde 61 iken, erkeklerde yüzde 48’e düşüyor.

Ev işlerinde Adalet beklentisi var

Ayrıca iştirakçilerin yüzde 81’lik kesim “ailenin reisi erkektir’ görüşüne katılmıyor. Yüzde 94’ü Yemek ve paklık üzere mesken işlerini bayanın ve erkeğin birlikte yapması gerektiğini düşünüyor.

Boşanmış yahut çocuklu olabilir

Katılımcılara Birlikte oldukları kişinin boşanmış ya da çocuğu olmasının bağlantıyı nasıl etkileyeceği sorulduğunda ise iştirakçilerin yüzde 61’i Bir arada oldukları kişinin boşanmış olmasını, yüzde 54’ü ise çocuğu olmasının Sorun teşkil etmediğini söylüyor.

Uzak aralıklı alakalar Türkler için sorun yaratmıyor. İştirakçilerin yüzde 40’ı farklı kentlerde oturarak bağın devam edilebileceği kanaatinde.

Eğitim ve aileyle muahede şart

Eğitim de kullanıcı kıstaslarında Kıymetli bir öge. İştirakçilerin yüzde 70’i, Bir arada oldukları kişinin şahsî gelişimi için eğitimler almaya devam etmesi gerektiğini söylüyor.

Match Group’un uygulamalarından OkCupid, eşleştirme konusunda Özel bir algoritma kullanıyor. Sloganı “Match on what matters” olan OkCupid, kullanıcıların gerçek kişiyi bulmaları için Fazla sayıda soru soruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir