Mutluluk için yeni yılda bunları yapın!

Yaşam Kas 08, 2022 Yorum Yok

Yeni Yıl dileklerimizin birinci sırasında Mesut olmak vardı. Pekala, bunu nasıl başarabiliriz? Ömür koçu Candan Ünal, Yıl boyunca Mesut olmak için tavsiyeler sunuyor. Her birini sevgiyle okumanızı öneriyoruz, zira mükemmel fikirler var!

Mutluluk bir seçimdir. Sıkıntı dolu günler, tecrübeler olsa bile karanlığın içindeki yıldızları görebiliriz. Bunun için his, niyet ve davranışlarımızda yararlı değişikliklere muhtaçlığımız var.

1. Bir Sevinç kumbarası yapın

Her günün sonunda sizi Mesut eden ve şükrettiğiniz şeyleri Ufak not kağıdına yazın. Katlayıp bir kavanoza atın. Ay sonunda Sevinç kumbaranızı açın. Göreceksiniz ki, geçtiğiniz ay düşündüğünüzden daha Çok hoşluk sizinleymiş.

2. Kendinize hoş notlar yazın

Özellikle ülkemizde kendimizi sevmememiz gerektiği bize hiç öğretilmeyen, ne okulda, ne ailede çoğumuzun almadığı bir bilgidir zira bunu öğretmesi gerekenler de bilmezler. Bu yüzden artık siz kendinizi sevmeye başlamanın ne kadar Gerekli olduğunu Evvel kendinize, sonra sevdiklerinize öğretin.

3. Sevginizi sözlerle Anlatım edin

İnsan o notları yazarken kimi kendi kendine bunu Komik bulup gülüyor lakin merak etmeyin, işe yarayacak! Kendinize hoş notlar Edebiyat ve banyoya, buzdolabının üstüne, çalışma masanıza, görebileceğiniz yerlere bırakın!

4. Her ay bir Sevinç iletisi alın

Artık herkesin akıllı telefon kullandığı bir devirde olduğumuza nazaran, teknolojinin nimetlerinden yaralanın. Her ay size bir ileti iletecek bir alarm kurun. Siz günlük koşuşturma içinde bunu unutacaksınız lakin hiç ummadığınız bir vakitte telefonunuz çalacak ve üzerinde sizin belirlediğiniz bir not olacak…

5. Uygun hissettirecek örnekler var

İstediğiniz bildirisi yazabilirsiniz. mesela “sen Fazla değerlisin”, “bugün kendin için ne yaptın? Haydi artık yap zira hak ediyorsun…” , “birçok insan seni seviyor ancak unutma ki, sen kendini Fazla seviyorsun ”gibi…

6. Uygun görünmek güzel hissetmeyi sağlar

Hiç kimse için değil, kendiniz için hoş görünün, hoş giyinin, sabah uyandığınızda makyajınızı yapın, konutta bile olsanız konut içi şıklığını bırakmayın. Bütün gün evdeyim beni kimse görmez diye düşünmeyin, aynada kendinizi göreceksiniz, bundan değerli ne olabilir?

7. Konutta bile olsanız İtina gösterin

Kendinize değer vermek bir fikir ihtilalidir ve öbürleri olduğu Vakit değil, kendinizle olduğunuzda kendinizi âlâ hissetmeniz için gerekir. Saçınızı tarayın, makyajınızı yapın, meskende bile olsanız rahat lakin şık şeyler giyin, günün gücü değişecektir.

8. Kendinizi sürekli ödüllendirin

Eğer güç bir periyodu atlatırsanız, Kötü giden işleri düzeltirseniz, hedeflediğiniz üzere Nakit biriktirirseniz yahut istediğiniz o 5 kilo fazlayı verirseniz, kendinizi ödüllendirin. Hatta kimi hiçbir şey yapmadan ödüllendirin. örneğin kendinizi sevdiğinizi kendinize ispat ettiğinizde…

Küçük zaferler kıymetlidir, bu zaferleri kutlayın ve kaybetmeyeceğinize olan inancınızı daima yenileyin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir