Erkekler Özgüvensiz Kadınlardan Nefret Ediyor

Yaşam Ağu 17, 2022 Yorum Yok

Yapılan araştırmalar erkeklerin en çok özgüvensiz kadınlardan nefret ettiğini ortaya çıkardı. Erkekler kendilerine güvenmeyen kadınlardan nefret ediyorlar. Kendine güvenen, hobileri olan ve ayakları yere sağlam basan kadınları seviyorlar.

Özgüveninizi Yüksek Tutun

Bayan Güvensiz olarak adlandırdığımız insan tiplemesi erkeklerde tuhaf duyguların oluşmasına neden oluyor. Erkekler kadın kendine güvenmediği için, kadının ‘Beni bu adamdan başkası beğenmez. O nedenle benim de başka seçeneğim yok’ şeklinde düşündüklerini düşünüyorlar. Bu his de erkekleri kendine güvensiz kadınlardan uzaklaştırıyor. Kendine güvenmeyen bir kadının en önemli sorunu ise kendini beğenmemesi ve sevmemesi akabinde de etrafına güvenmemesi ve sevmemesidir. Bir kadın boyuna, kilosuna güvenmiyorsa mutlaka eleştiriye de kapalı oluyor. Bir kadın her detaya dikkat eder. Burnuna, dişine, ellerine…. Kadın taşıdığı kötü enerji sayesinde kusurlarını daha da ortaya çıkartıyor. Doğal olarak erkekler bu kusurları görmezden geleceği halde kadının negatif enerjisi sayesinde tüm detayıyla görmeye başlıyor.

Kendine güveni olmayan kadın sevilmeyi haketmediğini düşünüyor. Bu durum tamamen benliğini sarar. Öyle ki dişiliğini, zekasını kendi enerjisi ile örter. Üzerine giydiği kıyafetten hareketlerine kadar bir negatiflik taşır. Dışarıya ‘Beni seçmeyin. Mutsuzum. Sizi de mutsuz ederim.’ mesajı verir. Böyle bir sinyal veren kadın erkekleri kendinden kaçırır. Böylece kişi her terkedildiğinde taşıdığı negatif düşünceler kökleşmeye başlar. Hatta bildiklerinden şaşmamak için etrafına o kadar kötü davranır ki sonunda kendisi haklı çıkar.

Yapmanız gereken şey derhal harekete geçmektir. Kendinizle ve korkularınızla yüzleşmelisiniz. Beyninizin tedaviye ihtiyacı var. Meditasyon yapabilir ve kendinizi dinleyebilirsiniz. Kendinizi dinleyin ama ezbere bildiklerinizi okumaya devam etmeyin. Aklınızı durdurun ve ruhunuzla temasa geçmeye çalışın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir