Hymenoplasti operasyonu hakkında bilinmesi gerekenler

Sağlık Kas 08, 2022 Yorum Yok

Hymenoplasti, hasar görmüş kızlık zarının dikim operasyonunu da kapsayan bir tıbbi estetik alanıdır. Türkiye’de ve birçok dünya ülkesinde, farklı manalar yüklenen bekaret, birçok toplumsal ve ailevi soruna neden olabilmektedir.

Bu nedenle bekareti temsil eden kızlık zarı yapısının dikim, tedavi ve öteki bütün süreçleri ile ilgili bilgileri, bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kızlık zarı yırtılması nasıl gerçekleşir?

Vajinanın içine parmak, penis ya da farklı bir cisim girdiğinde yahut, vajinanın etkilenebileceği fizikî bir vuruş yaşandığında kızlık zarı bozulabilmektedir. Kızlık zarının yırtılması sonucunda yaşanan kanamanın şiddeti, büsbütün zarın fizyolojik özelliklerine bağlıdır. Zarın yapısı ve kalınlığı burada değerlidir. Bu nedenle, kızlık zarı bozulması sonrasında yaşanan süreç, bütün bayanlarda birebir biçimde ilerlemeyebilir.

İlk cinsel bağlantıda kızlık zarı katiyetle kanar mı?

Toplum içinde yaygın bir kanı olsa da, kızlık zarı birinci cinsel münasebet esnasında kesinlikle kanamak zorunda değildir. Yaşanan fizikî tesir sonrasında, kızlık zarının bütünlüğünde bir değişim yaşanmaktadır. Kızlık zarında, Fazla az sayıda kılcal damar bulunmaktadır ve kanama olsa dahi, az ölçüde olmaktadır. Kızlık zarının patlaması üzere tabirler, negatif tesir yaratacak tasaların yerleşmesine neden olabilir.

Kızlık zarı yırtıldığında, tedavi ile tamiri Muhtemel müdür?

Kızlık zarının, biyolojik olarak varlık nedeni, vajinanın mikroplardan ve bakterilerden korunmasıdır. Lakin geçmişten bugüne, bütün dünyada kızlık zarına yüklenen ruhsal ve toplumsal manadan dolayı, kızlık zarının bozulma durumlarına karşı, kızlık zarı dikim operasyonları tercih sebebi olmuştur. Epeyce kısa süren, kolay ve ağrısız bir estetik operasyon olan kızlık zarı dikim süreçleri, hymenoplasti kısmında incelenmektedir. Hymen, latincede kızlık zarı manasına gelmektedir.

Kızlık zarı dikimi operasyonları kaç çeşittir? Kalıcı ve süreksiz kızlık zarı dikim

Kızlık zarı dikim süreçleri, süreksiz ve kalıcı süreçler olmak üzere iki anne kısımda sürdürülmektedir. Şayet, cinsel birleşmeden evvel, süreksiz bir niyetle kızlık zarının tamiri isteniyorsa süreksiz kızlık zarı tamiri, uzun mühlet boyunca zar yapısının Mevcut olması isteniyorsa uzun vadeli kızlık zarı tamiri manasına gelen kalıcı kızlık zarı tamiri, yani flep metodu uygulanır.

Geçici kızlık zarı tamiri

Geçici kızlık zarı dikim operasyonu, bağlantıdan 2 gün ile 6 gün Evvel yapılmaktadır. Bu operasyonda, zara zaten kaybolan Ufak dikişler atılmaktadır. Bu durumda, birinci cinsel bağlantı esnasında kanama gerçekleşir. Süreksiz kızlık zarı tamiri, kullanımı ağır olan, tercih edilen bir yoldur. Bu operasyonlarda, Kesin bir Sonuç almak istiyorsanız sadece tecrübeli jinekologlara güvenmelisiniz.

Kalıcı kızlık zarı tamiri: Flep yöntemi

Kızlık zarı tamiri konusunda kısa vadeli değil, uzun vadeli bir tahlil arıyorsanız flep prosedürü aradığınız sistemdir. Uzun bir mühlet tesirini gösteren bir tahlil olan flep formülü ile, mikrocerrahi çalışmalar ile kızlık zarı, bir doku modülü ile tekrar oluşturulur. Ağrı ya da Tasa hissedilmeyen flep operasyonları, ortalama 15 dakika süren süreçlerdir ve hayli kolay bir biçimde sonlanır. Genital bölgede hissedilen kısa periyodik gerginlikler bu operasyonda Laf konusu olabilir. Lokal anestezi ya da genel anestezi uygulamaları ile, kalıcı kızlık zarı operasyonu olan flep metodunda, Önemli bir ağrı ya da Tasa asla Laf konusu olmaz.

Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi ortasındaki farklar nelerdir?

  • Kalıcı kızlık zarında, dikim süreci bağlantıdan en az 6 hafta Evvel yapılmaktadır. Süreksiz kızlık zarında ise bağdan 4-5 gün Evvel yapılması uygundur.
  • Geçici kızlık zarı dikimi, ağrı manasında daha hafif bir operasyondur. Kalıcı kızlık zarı dikimi, operasyon tarafı bir nebze olsun yüksek bir süreç olduğu için, daha ağrılı bir formüldür.
  • Kalıcı kızlık zarı dikim süreçleri 25-30 dakika sürebilmektedir. Süreksiz kızlık zarı dikimi ise en Çok 15 dakika süren, daha kısa bir süreçtir.
  • Kalıcı kızlık zarında, sedasyontipi anestezi ile yapılmaktadır. Süreksiz kızlık zarı tamirinde ise lokal anestezi uygulaması kafidir.

Kürtaj sürecinden sonra kızlık zarı dikimi yapılabilir mi?

Çok Çok bilinmemesine rağmen, kürtaj sürecinden sonra da kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. İstenmeyen gebelikler için yapılan kürtaj operasyonunun akabinde, flep usulü ile kızlık zarı tamiri süreci yapılabilmektedir.

Kızlık zarı dikim süreçleri kimlere yapılabilir?

Ankara ve İstanbul’da başta olmak üzere, kızlık zarı dikim operasyonları Bursa, İzmir, Adana üzere Aka kentlerin tamamında yapılabilmektedir. Kızlık zarının yasal olarak yapılabilmesi için, estetik operasyonu kapsamında olmasından dolayı sırf 18 yaşını doldurmuş bayanlara, kendi istekleri dahilinde yapılabilmektedir. Doğum yapmış bayanlar, kürtaj yaşamış ya da menopoz devrindeki bayanların tamamına kızlık zarı tamiri operasyonu yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikim sürecinde, kaç kere ve ne Vakit cinsel bağlantının yaşandığı Değerli değildir.

Kızlık zarı dikim operasyonundan sonra nelere dikkat edilir?

Kızlık zarı dikim sürecinin akabinde, kısa vadede dikkat etmeniz gereken bahisler vardır. Rastgele bir enfeksiyon durumu olmaması ismine, bu önerilen tavsiyeleri dikkate almanız gerekmektedir:

  • Kişisel hijyeninize İtina göstermeniz gerekmektedir. Birinci iki gün boyunca genital bölgenin suyla temas etmemesi değerlidir. 2 günün akabinde ise, duş alırken ayakta olmanız Ehemmiyet taşımaktadır. Genital bölgenin kuru kalmasına birinci günlerde Ehemmiyet vermeniz gerekmektedir.
  • Kızlık zarı dikim operasyonunun akabinde, Güçlü ve lif açısından ağır olan besinler tercih edilmelidir. Proteini ve vitamini bol besinler ile bedenin adaptasyon süreci hızlandırılmalıdır.
  • Evlilik öncesinde, kızlık zarı dikim operasyonunun bir kez daha uzman jinekolog tarafından Denetim edilmesi, oluşabilecek bütün aksiliklere karşı bir tedbirdir.

2020’de kızlık zarı dikim operasyonu fiyatları

Kızlık zarı dikim operasyonun fiyatları, genel olarak değişkenlik göstermektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, İzmit üzere Aka kentlerde birçok klinikte gerçekleşebilen bu operasyonların, 2020 aktüel fiyatlarında en Değerli değişkenlerin başında operasyonun çeşidi geliyor. Süreksiz kızlık zarı dikim operasyonu fiyatları, kalıcı flep tipi kızlık zarı operasyonuna nazaran daha düşük fiyatlıdır.

Kaynak: https://www.esracabukcomert.com/kizlik-zari-dikimi-ankara/

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir