Kolajen bulunan besinler rehberi

Sağlık Kas 09, 2022 Yorum Yok

Daha sağlıklı cilt, saç ve eklem için kolajen üretimini artırmak ister misiniz? Öyleyse, en doğalından kolajen bulunan besinler rehberi tam size göre! Günlük beslenmenize iç edeceğiniz besinler sayesinde bedeninizin daha Fazla kolajen salgılamasını destekleyebilirsiniz.

Doğal kaynaklardan kolajen alabilirsiniz

Öncelikle, kolajen hakkında genel bilgi verelim: Bedende bulunan bir Cin proteindir. Saçların hoş olması, cildin parlaması, kilo verirken sarkma olmaması, kemik, Kas ve eklem sıhhati üzere noktalarda vazife alır. Kolajen bulunan besinler hayatınızda kesinlikle olsun; bu sayede daha genç ve zinde kalabilirsiniz.

1) Kolajen bulunan besinler listesinde birinci

Çiğ sarımsak daha yararlıdır

Sarımsak ve kolajen ortasında temas kurabilir misiniz? Evet, sülfür içeriğiyle kolajen üretiminin desteklenmesini sağlıyor. Bilhassa, çiğ sarımsak tüketimi daha faydalı oluyor. Kokusundan hiç çekinmeyin zira size şahane bir metot önereceğiz: Ufak bir diş sarımsağı üç dört modüle bölün, bir çay bardağı su ile hap üzere yutun. Çiğnemediğiniz için ağızda koku yapmayacaktır.

2) Elbette ilikli kemik suyunda kolajen var

Her gün bir çay bardağı içebilirsiniz

Evde ilikli kemik suyu yapabilir yahut emniyetli markalardan Amade olarak alabilirsiniz. Çorbalar iç bütün yemeklerinize kemik suyu ek edebilirsiniz. Tıpkı vakitte kuvvetli bir bağışıklık sistemi için destekleyicidir. Dilerseniz, her gün bir çay bardağı ilikli kemik suyu içip bir aylık kolajen kürü yapabilirsiniz. Saç dökülmesinin azalmasında Yardımcı olacaktır.

3) Kolajen bulunan besinlerden biri balıktır

Mevsim balıklarını tercih edebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere kolajen desteklerinde iki Cin var: Balık ve sığır kolajeni. Öyleyse, anne kaynağından almak üzere sık sık balık tüketebilirsiniz. Elbette, kızartma değil; sağlıklı formda fırında yahut ızgara pişirerek. Balık tıpkı vakitte beyin sıhhatini korumak ve güçlendirmek için faydalıdır. Daha kuvvetli kemik, Kas ve eklem sistemi için balık tüketimini artırabilirsiniz.

4) Portakal, greyfurt kolajeni yükseltiyor

Salata ve içeceklere ekleyebilirsiniz.

Her kaygıya Deva diyebileceğimiz turunçgil kümesi meyveler, kolajen üretimini artırmak için faydalı oluyor. Greyfurt kilo vermede üzerinde tesirini aslında biliyoruz, artık bir özelliği daha eklendi. Örneğin, ikindi vakti Ara öğünde bir Aka greyfurt yiyebilir yahut sabahları birinci suyunuza yarım limonun suyunu ekleyebilirsiniz. Portakal, yeşillik salatalarına kusursuz bir lezzet ve kolajen takviyesi ekliyor; aklınızda bulunsun.

7) Kolajen bulunan besinler içinde ıspanak var

Çiğ yahut pişmiş olarak yiyebilirsiniz.

Amacımız daha hoş bir cilt, sağlıklı saçlar, tırnaklar ise ıspanak bize Yardımcı olabilir. Aslında bütün yeşil yapraklı sebzeler Örneğin kale ve pazı da kolajen üretimini artırıyor. Mümkünse, çiğ tüketmeye çalışın. İçeceklerde ıspanak tadının güzel olduğunu bilmelisiniz. Elbette, zeytinyağlı ıspanak ve yemeği ve Türlü mezeler de kolajen desteğinizdir.

8) Hindi ve tavuk kolajen üretimini çoğaltıyor

Kilo vermek ve kaslar için yararlıdır

Protein yapısıyla kolajen bulunan besinler rehberimizde elbette hindi ve tavuk eti var. Form müdafaaya yardımcı, uzun mühlet tok tutan bu besinler bedende kolajenin doğal olarak yükselmesini destekliyor. Harika bir kolajen salatası: Çiğ olarak bebe ıspanak, ızgara tavuk göğsü dilimleri, portakal, zeytinyağı ve biraz sarımsak rendesi ile Biricik öğünde kolajene doyabilirsiniz.

9) Kaju fıstığını anne ve Uzaklık öğünlerde tercih edebilirsiniz

Kaju fıstığı ezmesi de yiyebilirsiniz.

Kuruyemişler içerdiği vitamin, mineral ve yararlı yağ sayesinde sıhhat dostudur. lakin içlerinde Özellikle kaju fıstığı kolajen bulunan besinler ortasındadır. Örneğin, Aralık öğünde kahve yanında bir avuç içi kadar yiyebilir yahut az Evvel tanımını anlattığımız salataya ekleyebilirsiniz. Suçsuz kek ve tatlılarda kullanabilirsiniz.

10) Kolajen bulunan besinlerden biri domatestir

Market alışverişinde domatese yer açın

Kalp ve Cilt sıhhati için faydalı domates, kolajen üretimini de yükseltiyor. Çiğ yahut pişmiş olarak yiyebilirsiniz. Zati, yaz mevsiminin en hoşu, değil mi? iri bir kase salata içinde domates yahut et, zerzevat yemeklerine ekledikleriniz ile doğal kolajen muhtaçlığını karşılayabilirsiniz.

11) Kolajen bulunan besinler örneği yumurta beyazı

Yumurta sarısı da yararlıdır 🙂

Sağlıklı beslenme programlarının vazgeçilmez kesimi yumurta beyazının, bedende kolajen üretimini artırdığını öğrendiğimizde Fazla mutlu olduk. Zira, bu kalitel protein kaynağı kilo denetiminde olduğu üzere bütünsel güzellik halimiz için kolajen destekleyici öğelere sahiptir. Öyleyse, şimdiden şifa olmasını diliyoruz.

Özetlemek gerekirse, kolajen bulunan besinler listesi:

Hem lezzetli hem sağlıklı besinler var.
 1. Ahududu
 2. Böğürtlen
 3. Çilek
 4. Greyfurt
 5. Pancar
 6. Portakal
 7. Ispanak
 8. Kale
 9. Pancar
 10. Yumurta
 11. Sarımsak
 12. Hindi eti
 13. Kemik suyu
 14. Balık
 15. Tavuk suyu

Referans bilgi: https://www.lokmanhekim.edu.tr/haber/kolajen-tekstil-biyomalzemeleri-laboratuvardan-klinik-urune-donusum-macerasi-konferansi-gerceklestirildi/

Kolajen bulunan besinler için Örnek gösterilebilir. Pekala, kolajen ne işe Yarar merak ediyor musunuz? Aşağıdaki Özel haberlerimizi okuyabilirsiniz, size kusursuz bilgiler sunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir