Kolajen kullanımı hakkında bilgiler

Sağlık Kas 09, 2022 Yorum Yok

Sağlık ve hoşluk için kolajen kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Pekala, kimler için Müsait yahut kolajen yararları nelerdir? Sizler için kolajen kullanımı rehberi hazırladık; en Fazla merak edilen sorulara karşılıklar bulabilirsiniz.

Merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz

Esasında kolajen bedende doğal olarak üretilmekte ve yüksek oranda bulunmaktadır. Fakat, yaşlanma, Çok kilo, yanlışlı beslenme alışkanları, Çeşitli hastalıklar sebebiyle üretim ölçüsü azalmaktadır. Bu durumda, dışarıdan destek olarak kolajen kullanımı önerilmektedir.

Kolajen kullanımı kimler için uygun?

Uzmanlar bilgi veriyor

Kişi, 30 ıslak ve üzeri ise kolajen kullanımı için uygundur. Örneğin, saç dökülmesi sorunu yaşayan bireyler tahlil için Tip 1 ve 3 kolajen içmekte ve fayda görmektedir. Tıpkı biçimde, Cilt problemlerini gidermek isteyenler de kolajen kullanmaktadır. Tip2 kolajen ise kas, kemik ve eklem sıhhati üzerinde çalışmaktadır.

Hangi kolajeni ne için kullanabiliriz?

Durumunuz uygunsa kolajen içebilirsiniz.

Kolajen, bedendeki tesirlerine nazaran farklı türlerdedir. genel çizgileriyle saç ve Cilt için Tip 1 ve 3 kolajen, kemik ve eklem yapısı için Tip2 kolajen tercih edilmektedir. Tablet, toz yahut sıvı formda kolajen kullanımı tüketicilere sunulmaktadır. Şayet, bu tarafta gereksinimleriniz varsa, yaşınız da uygunsa kolajen içebilirsiniz.

Kolajen kullanımı kimlere Müsait değildir?

Besin takviyesi olarak alabilirsiniz.

Yapı itibariyle bir Cin protein olan kolajen, balık ve sığırdan üretilmektedir. Bu bakımdan, Özellikle safra kesesi, böbrek, karaciğer rahatsızlığı olan şahısların, kolajen kullanmadan Evvel kesinlikle doktora müracaatı gerekiyor. Gebeler üzerinde besin destekleri testi tam olarak yapılmadığı için tesirleri bilinmiyor. Emzirme ve hamilelik dönemindeyseniz, tabibe sorup onun karşılığına nazaran devinim etmekte fayda var.

Ne kadar müddetle kolajen kullanmalıyım?

Aksatmadan her gün içmelisiniz.

Araştırmalar bize, ıslak nazaran kolajen kürü yapmanın sayısı ve mühleti hakkında bilgi veriyor. 30 ve 50 ıslak ortasındaki şahıslar için senede 2 Sefer 3 aylık kolajen kürü önerilirken, 50 ıslak ve üzeri için senede 3 Sefer 3 aylık kür tavsiye edilmektedir. Yani, yaşınıza nazaran bu hususta karar verebilirsiniz.

Hangi kolajen ne işe fayda?

Bütünsel sıhhati destekliyor.

Belirttiğimiz üzere tiplerine nazaran kolajenlerin farklı tesirleri vardır. genel sınırlarıyla kolajen yararları şöyle sıralanabilir:

  • Saç dökülmesini önlemeye Yardımcı olabilir.
  • Kas, kemik ve eklem sıhhatini güçlendirebilir.
  • Obezite tedavisinde diyet destekçisi yapılabilir.
  • Cilt kırışıklarını azaltmada tesirli olabilir.

İlaveten, vitamin ve mineral içeren kolajen destekleri sayesinde günlük fizikî gücün yükselmesi, tatlı ve hamur krizlerinin çözülmesi üzere Olumlu tesirler görülmektedir.

En tesirli kolajen takvsiyesi hangisi?

Toz yahut sıvı formu daha tesirli olur.

Kolajen kullanımı için seçim yaparken, karar vermek zorlayıcı olabiliyor zira Fazla sayıda marka var. Burada form ve doza bakarak pahalandırmak gerekir. Günlük 5.000 mg ve üzeri kullanım tavsiye edilmektedir. Çoklukla tablet kolajen formu daha düşük dozda olurken, toz yahut sıvı kolajen daha yüksek dozdadır. İçerdiği vitamin ve minerallere dikkat etmekte fayda var.

En Müsait kolajen kullanımı ne vakit?

Kolajen talimatını kesinlikle okuyun.

Toz yahut sıvı kolajen kullanıyorsanız; gece yatmadan bir müddet Evvel içebilirsiniz. Zira, bedenimiz biz uykudayken kendini ve hücreleri yeniler. Kolajen desteği ile bu gücü artırabilir ve daha süratli Sonuç alabiliriz. Tablet kolajen ise ekseriyetle tok karnına ve gündüz vakitlerinde içiliyor. Elbette, tercih ettiğiniz markaya nazaran değişiklik görülmektedir.

Balık kolajeni mi sığır kolajeni mi?

Sizin için Müsait olanı seçebilirsiniz

Yine sıkça rastlanan sorulardan biri, balık yahut sığır kolajeni tercih etmektir. Her biri kendi içinde güzeldir ve yararlıdır. Burada örneğin, sığır kolajeni için helal sertifikası arayışınız olabilir yahut yurtdışında yaşıyorsanız, balık kolajeni kullanmak dini hassasiyetleri olan bireyler için daha Müsait olabilir. İçerdiği kolajen dozu ve çeşidine seçmek, daha değerlidir.

Kolajen kilo aldırır mı?

Kilo verirken sarkmayı önleyebilir.

Hayır, mutlaka kolajen kilo aldırmaz. Yalnızca birinci günlerde, gövde için yeni bir destek olduğu için süreksiz şişkinlik yapabilir. Tertipli kullanmaya devam ettikçe bu tesir ortadan kalkar. Hatta, kimi kolajen markalarında vitamin, mineral desteği olduğu için kişinin kendini daha tok hissetmesine Yardımcı olur ve kilo vermek için diyeti takviyeler.

Referans: http://pajes.pau.edu.tr/jvi.aspx?pdir=pajes&plng=tur&un=PAJES-80688&look4=

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir