Mesafeler Aşka Engel Mi?

Yaşam Eyl 08, 2022 Yorum Yok

Bazı çiftler aynı semtte ya da şehirde otururken bazıları da farklı şehirlerde yaşamaktadır. Nasıl olur bu demeyin! Oluyor. Hatta belki de yakın ilişkilere göre daha sağlıklı oluyor. Çoğu zaman sizin de olmuştur bir adım ötede olup da bahaneler üreterek yanınıza gelmeyen sevgililer falan.. Evet böyle insanların varlığı mevcutken neden şehir dışından sevgilim olmasın diye insan kendine sormadan edemiyor. Yakınızda olan birinin sizin için fedakarlık yapmadığını görmüşseniz ve üstüne üstlük şehir dışında yaşayan sevgilinizin sizin için kilometrelerce uzakta bile olsa bir şeyler yapmaya çalıştığını görmüşseniz bazı kalıplar önemini yitiriyor.

Kimileri ‘Gözden uzak olan, gönülden de uzak olur’ klişesinin arkasına yatar ve hep aynı cümleyi söyler durur. Kimisi de ‘Aşkı bitiren bahanelerdir. Mesafeler değil..’ der. Yaşanılan hayat ve kazanılan edinimler birbirlerine çok yakın olsa da bazı insanların akıllarının başka yerlerde olduğunu göstermiştir. Birbirini deli gibi seven çiftlerin de aralarında kilometrelerce uzaklığın olduğunu göstermiştir. Acaba gerçek mesafe, kilometrelerce yol mudur yoksa kişilerin arasında meydana gelen uzaklıklar mıdır bilinmez ama en doğru sonucu görmek için ilişkilerin geldiği noktalara bakmakta fayda var.

Bazen mesafeler avantaj da olabilir insana.. Mesela kızdığında sevdiğine ‘Nasılsa yakınımda, gideyim yanına kavga çıkarayım’ diyemezsiniz. Sevdiğinizle aranızda olan sorunları telefonda ya da kamerada halledersiniz. Birbirinizle olan zamanın önemini kavrarsınız ve o geçen kısa sürelerde birbirinizi kırmazsınız. Yakınlık bazen de gerçek uzaklığın nedeni olabilir. Birbirlerine yakın olan çiftlerin bir daha bir araya gelmemek üzere ayrılma nedeni de belki de bu yakınlıktır. Ne dersiniz?

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir